Ste tu
Home > Šport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> SLAVOJ PRVÝKRÁT NA JAR PREHRAL AŽ V POSLEDNOM ZÁPASE S LÍDROM

SLAVOJ PRVÝKRÁT NA JAR PREHRAL AŽ V POSLEDNOM ZÁPASE S LÍDROM

Zdieľaj tento článok

Aj keď som to opakoval už niekoľkokrát pred tým, zopakujem to znova. Slavoj zažil veľmi úspešnú jar. Ako povedal tréner Urban pri zhodnotení sezóny, chlapci sa naučili neprehrávať, čoho výsledkom bol raketový postup tabuľkou smerom hore až na konečné šieste miesto, ktoré by sme pred štartom jarnej časti brali všetci.


Jediná prehra obnoveného a nanovo vybudovaného mužstva prišla až v poslednom zápase sezóny na ihrisku už istých víťazov z Krásnej nad Hornádom. Boli sme však viac, ako len dôstojným súperom. Náš duel s Krásnou hraný netradične už v piatok 10. júna, mohol byť a aj bol ozdobou posledného kola.


Pozri si video: Tréner Martin Urban hodnotí sezónu

Na hru oboch celkov sa dalo pozerať už od začiatku zápasu, hoci prvé príležitosti na otvorenie skóre prišli až po 20 minútach. Šance najlepšieho ligového kanoniera Zehera, ani Lorinčáka, či nášho Lopéza gólom neskončili. V 26. minúte sa však presadil domáci Haluška a zužitkoval tak výbornú prácu spomínaného Zehera. Gól sme mali na kopačkách, respektíve na hlavách aj my. López da Silva však po svojom zakončení hlavou nechal vyniknúť domáceho brankára Nováka, ktorý takmer istý gól odvrátil z bránkovej čiary.

Prezident Gazdag: “To, čomu pri našom nástupe mnohí neverili, sa stalo skutočnosťou”

Prvý muž trebišovského Slavoja Jozef Gazdag sa pre denník Korzár letmo poohliadol za vynikajúcim jarným finišom a spokojne konštatoval: „Trebišovský futbal si nezaslúžil také poníženie, akého sa mu ušlo počas jesenných bojov. Preto sme dali dokopy skupinu ľudí, ktorým na dobrom mene a tradícii záležalo. Urobil sa poriadny prievan a vyvetralo sa v hráčskej šatni i na funkcionárskom poli. Alfou a omegou sa stala disciplína vo všetkých činnostiach. V kabíne sa dala dokopy partia správnych chlapov a súcich futbalistov a tým bol cieľ snaženia jasný. Nie iba záchrana s odretými ušami, ale najmä hra, ktorá na tribúny vrátila vďačných divákov. To, čomu pri našom nástupe mnohí neverili, sa stalo skutočnosťou a za to patrí poďakovanie všetkým, ktorí sa s našou filozofiou stotožnili.“


FK Krásna – Slavoj Trebišov 1:0 (1:0)
Diváci: 300
Zostava FK Slavoj Trebišov : Giertl (46, Kolbas) – Pačuta, Capko (C), Šuľák, Trajkovski (87. Koshka), Junior, Jacko, Dragula, J. Šimko, Kulich, Olah (30. T. Opiela)


 

Zdieľaj tento článok

Top