Ste tu
Home > Šport > SLAVOJ OPÄŤ PREHRAL, TENTOKRÁT VONKU V SABINOVE

SLAVOJ OPÄŤ PREHRAL, TENTOKRÁT VONKU V SABINOVE

Druhá septembrová nedeľa v kalendári znamenala pre futbalistov trebišovského Slavoja zápas v Sabinove. Na ten nastúpili v pozmenenej zostave. Z klubu odišla dvojica hráčov – Jozef Šimko a Ľuboš Mihok. Smutnou správou je, že na odchode je aj dvojica ofenzívnych lídrov – kapitán Leo Levický a Jakub Bandoľa.


Sabinov mal prevahu v držaní lopty

Od začiatku zápasu diktoval tempo hry domáci Sabinov. Jeho hráči mali loptu na kopačkách oveľa častejšie, hoci si nevypracovali ani jednu gólovú šancu. Na druhej strane, Trebišovčania dokázali zahodiť hneď tri. V 22. minúte inkasoval za zákrok žltú kartu španielsky legionár Ivan Sojo Ramirez v službách Trebišova, neskôr sa k nemu pridal i Samuel Sarik. Do druhého polčasu sa vstupovalo v nezmenených zostavách.


Gól padol po sérii hrubých chýb v obrane hostí

Gól, ktorý rozhodol o osude zápasu padol prakticky hneď na začiatku druhého dejstva, v 52. minúte. Predchádzal mu priamy kop domácich a sled hrubých chýb v obranných radoch Trebišovčanov. Brankárovi Kostárovi vypadla po priamom kope lopta z rúk a obrana na to nezareagovala dostatočne dôrazne. Poľahky umožnila Dominikovi Bašistovi doraziť loptu do brány. Krátko po inkasovaní úvodného a jediného gólu v zápase prišla ďalšia rana pre Trebišov.

Červenalo sa

V 55. minúte si druhú žltú kartu v zápase vyslúžil za svoju hru Sojo Ramirez a musel predčasne pod sprchy. Slavoj tak dohrával zápas v 10-tich. Po vylúčení Španiela to vyzeralo, že zápas sa bude už len dohrávať, no Trebišovčania nehodlali zložiť zbrane. V priebehu ďalších minút sa objavili náznaky šancí hostí, ktoré však neskončili gólom. Trebišovčania môžu ľutovať najmä nevyužitú tutovku po rohovom kope kapitána Levického. Hra sa viac otvorila a šance si dokázali vytvoriť aj domáci, tí však boli v koncovke neefektívni. Výkon rozhodcu komentoval kapitán Slavoja Leo Levický takto: “Podľa môjho názoru bol dnešný výkon hlavného rozhodcu veľmi nekvalitný.”

Slavoju patrí po 8. kole predposledné miesto zo skóre 3:29 ZDROJ: futbalnet.sk
Slavoju patrí po 8. kole predposledné miesto zo skóre 3:29
ZDROJ: futbalnet.sk

V 9.kole odohrá Slavoj domáci zápas proti TJ Rozvoj Pušovce, ktorý je na programe 20.septembra 2015 o 15:00

FOTO: Daniel Fekete, Ilustračné


Top