Ste tu
Home > Šport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> SLAVOJ VYHRAL POSLEDNÝ DOMÁCI ZÁPAS A USTRÁŽIL SI DOMÁCU NEPORAZITEĽNOSŤ

SLAVOJ VYHRAL POSLEDNÝ DOMÁCI ZÁPAS A USTRÁŽIL SI DOMÁCU NEPORAZITEĽNOSŤ

Futbalisti Slavoja Trebišov privítali v nedeľu popoludní na svojom štadióne v rámci 14. kola 3. ligy Východ Veľké Revištia. Domáci v poslednom zápase chceli potvrdiť domácu neporaziteľnosť.

Môj dom – môj hrad

Toto slovné spojenie platilo pri domácich zápasoch Slavoja Trebišov celý rok. Na domácom ihrisku zaznamenali naši futbalisti 14 výhier a 1 remízu. Iba Vyšné Opátske nám dokázalo zobrať body.


Portál ligy.sk píše, že svoju skvelú sériu zavŕšili zverenci trénera Milana Urbana v nedeľu, keď privítali v poslednom tohtoročnom domácom stretnutí mužstvo Veľkých Revíšť. Tie pricestovali na juh Zemplína aj s päticou hráčov Michaloviec Vajsom, Gričom, Šimon-Turíkom, Bellásom a Leškom. Títo hráči priniesli do mužstva výraznú kvalitu a hlavne v druhom polčase dokázali dostať domácich pod tlak.


Slavoj si najtesnejšie vedenie dokázal ustrážiť

Úvod stretnutia bol síce opatrný, ako však minúty ubiehali, do prvých náznakov šancí sa dostávali domáci. Veľkú šancu na otvorenie skóre mal v 27. minúte Čižmár, ktorý po prihrávke vo forme hrajúceho Lorinčáka trestuhodne z blízka prestrelil.

Zmenu skóre tak priniesla až 35. minúta, v ktorej si Lorinčák prebral dlhú loptu za obranu a strelou po zemi k ľavej tyči nedal Holienčinovi šancu. Odpoveď hostí na seba nenechala dlho čakať, v 37. minúte stretnutia išiel Bellás sám na brankára, domáci ho však od lopty odzbrojili. Následná strela Leška smerovala tesne vedľa ľavej tyče. Do šatní tak mužstvá odchádzali za stavu 1:0.

V druhom polčase sa zhoršil terén a zlepšili hostia

Druhý polčas začali lepšie hostia, ktorí boli počas celého druhého polčasu aktívnejší a mali snahu o vyrovnanie. Pod kvalitu druhého polčasu sa nemalou mierou podpísala aj zhoršujúca sa kvalita terénu. Pri tomto ukazovateli však mali obe mužstvá podmienky rovnaké.

V 74. minúte sa domáci dostali do veľkej šance, vyšachovali obranu hostí a strelili aj gól. Ten však napokon pre postavenie mimo hry neplatil. Hostia mali v závere stretnutia tlak, ten však využiť nedokázali. Blízko k vyrovnaniu bol v poslednej minúte Šimon Turik, namieril však len do bočnej siete a všetky tri body tak ostali v Trebišove.


 

Zostava FK Slavoj Trebišov: Giertl – Pačuta, Kražel, Capko (C), Osmanović, Opiela, Jacko, Ruskovský (52. Kulich), Junior (64. Mujković), Čižmár (73. Kuhajdík), Lorinčák

Lavička FK Slavoj Trebišov: Kolbas – Šuľák, Dragula, OlahTop