Ste tu
Home > Šport > SLAVOJ MÁ MOŽNOSŤ SPEČATIŤ UDRŽANIE V LIGE UŽ DNES PROTI KOMÁRNU

SLAVOJ MÁ MOŽNOSŤ SPEČATIŤ UDRŽANIE V LIGE UŽ DNES PROTI KOMÁRNU

Zdieľaj tento článok

Trebišov │Slavoj Trebišov bude mať možnosť už dnes spečatiť svoje udržanie sa v II. lige, v ceste mu však bude stáť nevyspytateľné Komárno.


Slavoj Trebišov prešiel počas sezónnej prestávky viacerými zmenami v kádri a absolvoval úspešnú prípravu, v ktorej dokázal z 11 zápasov vyhrať deväťkrát a body stratil iba v úvode proti fortunaligovým Michalovciam a v závere v pôvodne neplánovanom zápase s Vyšným Opátskym za remízu.


Výborne zvládnutá príprava a správne zosúladenie nových posíl s ostatným mužstvom sa prejavili vo, z nášho pohľadu vynikajúcej, jarnej časti. Sľubný rozbeh po trojbodovom zápise v Liptovskom Mikuláši síce vystriedali dva nevýrazné zápasy proti Seredi a Pohroniu, no následne Slavojisti nastúpili na bodovú vlnu. 3 body zo Spišskej Novej Vsi, cenné víťazstvo nad košickou Lokomotívou, remíza s nepríjemným Zvolenom a prvé domáce víťazstvo nad Bardejovom. Zo spodných vôd tabuľky sme sa tak vďaka tejto sérii vyšplhali do tabuľkového stredu.

Prišlo však utlmenie bodových ziskov po cennej remíze s Popradom a čierno-žltým Interom Bratislava. Naposledy sme v domácom zápase vyhrali nad podbrezovským béčkom a k definitívnej záchrane nám stačí urobiť posledný krok. Vyhrať nad súperom z juhu Slovenska, Komárnom.

Komárno v posledných 4 zápasoch dvakrát vyhralo a dvakrát remizovalo, pričom uspelo proti Zvolenu 2:1 a Spišskú sfúklo 7:0. Remízový výsledok náš budúci súper uhral tak ako my, proti Interu a Popradu. Čo sa týka nášho vzájomného zápasu z jesennej časti, tam sme predviedli nevýrazný výkon a prehrali 0:2.

Predpokladáme, že tentokrát nás vzhľadom na posledné výsledky oboch celkov čaká vyrovnanejší zápas, ako na jeseň. Trebišov sa v posledných zápasoch mohol opierať o rozdielových hráčov na výpomoc zo susedných Michaloviec, snáď tak zaberú aj v tomto zápase.

Podľa nás rozhodnú maličkosti a bude to zápas o jednom góle. Dúfajme, že padne do správnej siete a Slavoju sa v jeho prvej sezóne v II. lige po zmŕtvychvstaní z popola podarí udržať si druholigovú príslušnosť aj pre nasledujúcu sezónu.

Zdieľaj tento článok

Top