Home > Spravodajstvo > Slavia Praha v Lige majstrov siahala na prekvapenie, v súboji proti FC Barcelona ju pochoval vlastný gól

24.10.2019 (Webnoviny.sk) – Španielsky šampión FC Barcelona v Prahe potvrdil úlohu favorita a zvíťazil nad Slaviou 2:1 v stredajšom zápase tretieho kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2019/2020.

Zošívaní“ tak aj po treťom vystúpení v F-skupine zostali na poslednom štvrtom mieste s jedným bodom, hráči FCB figurujú na čele tabuľky so 7 bodmi.

Slavia mala viacero šancí

Katalánci viedli v Prahe už po troch minútach. Stredopoliar Slavie Ševčík pokazil rozohrávku. Vystihol mu ju Lionel Messi, vymenil so loptu s Brazílčanom Arthurom, a argentínsky poklad FCB otvoril skóre – 0:1.

Slavia po inkasovanom góle vôbec nehrala zle, ešte v prvom polčase mala viacero šancí na vyrovnanie. Po 20 minútach Ševčík posunul loptu Bořilovi, ktorý našiel Zeleného a ten strelou do protipohybu takmer prekonal Ter Stegena. Nemecký brankár hostí zabránil nohou takmer istému gólu.

Vyrovnaný stav vydržal sedem minút

V 37. min sa opäť predviedol Ter Stegen, ktorého sa pokúšal obstreliť nigérijský útočník Slavie Olayinka. Z druhého polčasu ubehlo iba päť minút, keď si beznádejne vypredaný pražský Eden konečne zakričal gól.

Masopust na hranici šestnástky naviazal na seba až troch hráčov hostí, prihrávkou našiel Jana Bořila a obranca Slavie vyrovnal na 1:1. Vyrovnaný stav vydržal iba sedem minút. Messiho priamy kop našiel Suáreza a od neho sa lopta obtrela o Olayinku, ktorý ju nešťastne usmernil za chrbát brankára Kolářa – 1:2.

S pribúdajúcim časom bol čoraz viditeľnejší Messi, hostia takmer každý útok ťahali cez svojho ofenzívneho lídra. Skóre sa však už nemenilo.

Liga majstrov 2019/2020

F-skupina

SK Slavia Praha (ČR) – FC Barcelona (Šp.) 1:2 (0:1)
Góly: 50. Bořil – 3. Messi, 57. Olayinka (vlastný)

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slavia Praha v Lige majstrov siahala na prekvapenie, v súboji proti FC Barcelona ju pochoval vlastný gól © SITA Všetky práva vyhradené.