Home > Šport > Ostatné športy > Slávia EU Bratislava podľahla Kamniku a osemfinále Challenge Cupu sa jej vzdialilo

BRATISLAVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Domáce hráčky Slávie EU Bratislava prehrali jednoznačne 0:3 (-16, -18, -16) s tímom slovinského Calcitu Volley Kamnik v stredajšom prvom zápase šestnásťfinále európskeho Challenge Cupu 2018/2019 a pred budúcotýždňovou odvetou si výrazne skomplikovali boj o postup do osemfinále.

Odveta sa hrá o týždeň v Kamniku

Zverenky Michala Matušova v ŠH Mladosť počas celého stretnutia nedokázali na súperky nájsť recept a zostali ďaleko aj od zisku aspoň jedného setu.

“Slávistky” nenadviazali na nedávnu domácu výhru 3:1 nad týmto protivníkom zo základnej časti stredoeurópskeho MEVZA Cupu (hralo sa 30. októbra, pozn.).

Úradujúci slovenský vicemajster o týždeň v Kamniku (5. 12. o 20.00 h) potrebuje na postup zvíťaziť 3:0 alebo 3:1 a následne uspieť aj v zlatom sete do 15 bodov.

Slovinský tím bol nasadený do šestnásťfinále

Kamnik bol nasadený priamo do šestnásťfinále Challenge Cupu, Bratislavčanky sa doň prebojovali cez maďarské Jászberény, v prvej polovici novembra ho v 2. kole zdolali doma aj vonku 3:2.

Úspešný z tohto dvojzápasu bude v osemfinále čeliť portugalskému AVC Famalicao/Leica alebo nemeckému Ladies in Black Aachen.

Slávia sa v prípade postupu predstaví do tretice najskôr doma (18. – 20. decembra), odvetu by odohrala na ihrisku súpera (22. – 24. januára 2019).

Challenge Cup volejbalistiek 2018/2019 – šestnásťfinále

prvý zápas (hrá sa na odvetu)

Slávia EU Bratislava (SR) – Calcit Volley Kamnik (Slovin.) 0:3 (-16, -18, -16)
70 minút, rozhodovali: Selin (Azer.) a Skibickij (Ukr.), 300 divákov
Najviac bodov: Šepeľová 11, O’Neillová, Nelsonová a Reháková po 4 – Kostičová 15, Charuková 13, Mihalinecová 10

Hlas

Michal Matušov (tréner Slávie): “Nepovedal by som, že to bol náš najhorší zápas, nebol to optimálny výkon. Od začiatku duelu sme sa hľadali. Prehrali sme s lídrom slovinskej ligy, ktorý ukázal, že hrá veľmi kvalitný volejbal; zatlačili nás servisom a výborne čítali hru, bolo to pre nás veľmi ťažké. Ony sa posilnili o kanadskú blokárku a z ich strany to bol úplne iný výkon ako pred mesiacom. Vtedy sme my hrali dobre, no dnes žiadna hráčka z nášho družstva nepredviedla svoj štandard. Snažili sme sa v útoku nájsť na nich recept, no nefungovalo to. V odvete sa môže udiať čokoľvek, pokúsime sa zvíťaziť a dostať k zlatému setu.”

Viac k témam: Calcit Volley Kamnik, Challenge Cup, Slávia EU Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Slávia EU Bratislava podľahla Kamniku a osemfinále Challenge Cupu sa jej vzdialilo © SITA Všetky práva vyhradené.