Ste tu
Home > Šport > SKVELÝ LUKÁŠ UJHELYI EXCELOVAL NA MS VO FLORBALE

SKVELÝ LUKÁŠ UJHELYI EXCELOVAL NA MS VO FLORBALE

Zdieľaj tento článok

V dňoch 3.-11.decembra 2016 sa v lotyšskej Rige konajú Majstrovstvá sveta vo florbale mužov. Do slovenskej reprezentácie sa na záverečný turnaj už po druhýkrát za sebou dostal aj trebišovský rodák Lukáš Ujhelyi. 


Po úvodnej výhre našich reprezentantov nad Poľskom 6:4 nás dnes čakal ďalší súper v podobe Austrálie. A práve v tomto stretnutí zažiaril aj odchovanec 1.FBC Mladosť Trebišov Lukáš Ujhelyi. V stretnutí zaznamenal talentovaný Trebišovčan 2 góly a jednu asistenciu, čím prispel k presvedčivému víťazstvu našich v pomere 12:2.


Lukáš sa zúčastnil svetového šampionátu aj pred dvoma rokmi vo švédskom Goteborgu, kde ako iba 18-ročný si pripísal jednu asistenciu. Dnes zaznamenal svoje premiérové góly na Majstrovstvách sveta, k čomu mu srdečne blahoželáme. Sme hrdí, že aj v našom mestečku vyrastajú veľké talenty, ktoré sú vzormi pre ostatných.

Naši florbalisti zakončia svoje účinkovanie v základnej skupine zajtrajším duelom v boji o prvé miesto s Dánskom. Držíme našim chlapcom palce a Lukášovi ako aj celému tímu želáme ešte veľa úspechov.


Foto: IFF

Zdieľaj tento článok

Top