Home > Šport > Ostatné športy > Skvelá Petrušová získala bronzovú medailu na európskych hrách v Minsku

Skvelá Petrušová získala bronzovú medailu na európskych hrách v Minsku

27.6.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová získala bronzovú medailu v disciplíne K1 na 5000 m na II. európskych hrách v bieloruskom Minsku.

Stále iba 19-ročná pretekárka nestačila v konkurencii ďalších osemnástich žien len na domácu Marynu Litvinčukovú a Maďarku Dóru Bodonyiovú. Petrušová zaostala za víťazkou o necelých osem sekúnd, pred štvrtou Írkou Jenny Eganovou však mala takmer polminútový náskok.

Slovensko má momentálne istotu zisku štyroch cenných kovov. Už v sobotu si vybojoval striebro na EH 2019 šprintér Ján Volko v behu na 100 m a vo štvrtok dopoludnia sa k nemu pridali bronzoví členovia štvorkajaku Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek, ktorí uspeli v disciplíne K4 na 500 m.

Medailu získa aj boxer Andrej Csemez, ktorý je istým semifinalistom v hmotnostnej kategórii do 75 kilogramov. Záleží už iba na tom, akého odlesku bude.

Na premiérových EH v Baku 2015 získalo Slovensko spolu sedem medailí (1 – 3 – 3).

Viac k témam: Európske hry v Minsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Skvelá Petrušová získala bronzovú medailu na európskych hrách v Minsku © SITA Všetky práva vyhradené.