Ste tu
Home > Správy > Silný zosuv pôdy neprežilo viac ako 160 ľudí, viacero je nezvestných (video)

Silný zosuv pôdy neprežilo viac ako 160 ľudí, viacero je nezvestných (video)

2.7.2020 (Webnoviny.sk) – Zosuv pôdy v nefritovej bani na severe Mjanmarska neprežilo viac ako 160 ľudí. Mjanmarská hasičská služba, ktorá koordinuje záchranné práce, po približne 12 hodinách od incidentu informovala, že na mieste nešťastia v oblasti Hpakant v Kačjinskom štáte vytiahli spod nánosu 162 tiel. Zosuv si vyžiadal aj 54 zranených, ktorých previezli do nemocníc. Niekoľko ľudí je nezvestných.


Štvrtkový tragický incident je najhorší svojho druhu v Mjanmarsku za niekoľko rokov. Na záchranných prácach, ktoré po zotmení prerušili, sa zúčastňujú príslušníci armády, vládnych jednotiek aj miestni dobrovoľníci.


Mjanmarskí hasiči na sociálnej sieti Facebook uviedli, že ľudí zbierajúcich kamene zavalila vlna bahna, ktorú vyvolali silné dažde. Nie je jasné, koho presne nešťastie postihlo. V baniach sa schádzajú stovky ľudí, aby preosiali sutiny vyradené z nákladných automobilov v nádeji, že nájdu nefrit. Takéto sutiny vytvárajú veľké svahy, ktoré môžu byť v oblasti zbavenej stromov nebezpečné.

Mjanmarsko patrí medzi najväčšie zdroje nefritu na svete, no jeho bane boli dejiskami početných incidentov, z ktorých mnohé postihli ľudí hľadajúcich drahé kamene. Len vlani v baniach zomrelo viac ako 100 ľudí.

Viac k témam: tragédia, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Silný zosuv pôdy neprežilo viac ako 160 ľudí, viacero je nezvestných (video) © SITA Všetky práva vyhradené.


Top