Ste tu
Home > Šport > Tenis > Serena Williamsová informovala o svojej neúčasti na OH v Tokiu, dôvod neprezradila

Serena Williamsová informovala o svojej neúčasti na OH v Tokiu, dôvod neprezradila

Zdieľaj tento článok

27.6.2021 (Webnoviny.sk) – Americká tenistka Serena Williamsová krátko pred štartom Wimbledonu informovala o svojej neúčasti na blížiacich sa olympijských hrách v Tokiu.


Odmietla však špecifikovať, prečo nevycestuje do Japonska. “Nefigurujem na olympijskej listine, aspoň o tom neviem, že by som tam mala byť,” uviedla Serena Williamsová.


Legenda ženského tenisu

Tridsaťdeväťročná legenda ženského tenisu má v zbierke okrem 23 grandslamových titulov vo dvojhre aj štyri olympijské medaily. Tri získala vo štvorhre po boku svojej staršej sestry Venus (2000, 2008 a 2012), v Londýne 2012 pridala aj zlatú medailu vo dvojhre.

Pred deviatimi rokmi sa olympijský turnaj hral práve na tráve All England Clubu, kde sa v pondelok začína slávny Wimbledon. Na OH 2016 v Riu de Janeiro už bola Serena prvýkrát bez medaily. Vo dvojhre skončila v treťom kole na rakete Ukrajinky Eliny Svitolinovej a vo štvorhre prehrali s Venus už v prvom kole po predchádzajúcich 15 víťazstvách.

“Mám veľa dôvodov, prečo som urobila toto rozhodnutie o olympijských hrách. Dnes o nich však nechcem hovoriť. Necítim sa na to. Možno inokedy,” odkázala S. Williamsová.

Sedem titulov

Na Wimbledone sa takmer 40-ročná Američanka predstaví vo dvojhre po dvadsiaty raz. Na konte má sedem titulov, ten zatiaľ posledný vybojovala v roku 2016.

Ako turnajová šestka sa v 1. kole postaví proti Bieloruske Alexandre Sasnovičovej. Okrem S. Williamsovej sa na olympijskom sviatku v Tokiu nepredstavia ani hráči Top Ten mužského rebríčka Rafael Nadal a Dominic Thiem.

Viac k témam: OH 2020 Tokio
Zdroj: Webnoviny.sk – Serena Williamsová informovala o svojej neúčasti na OH v Tokiu, dôvod neprezradila © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top