Ste tu
Home > Správy > Seehofer sa rozhodol odstúpiť z čela CSU, o jeho nástupcovi rozhodnú na zjazde strany

Seehofer sa rozhodol odstúpiť z čela CSU, o jeho nástupcovi rozhodnú na zjazde strany

Zdieľaj tento článok

MNÍCHOV 16. novembra (WebNoviny.sk) – Nemecký minister vnútra Horst Seehofer odstúpi z čela Kresťanskosociálnej únie Bavorska (CSU) 19. januára. Na tento deň je zároveň naplánovaný mimoriadny zjazd strany, ktorý rozhodne o jeho nástupcovi, informoval v piatok Seehofer v písomnom vyhlásení.


Ku svojej budúcnosti na poste nemeckého ministra vnútra sa 69-ročný politik nevyjadril. Rok 2019 v stanovisku označil za „rok obnovy“ CSU. Z tohto dôvodu sa vraj rozhodol uvoľniť kreslo straníckeho šéfa.


Seehofer sa stal predsedom CSU, sesterskej strany kresťanských demokratov kancelárky Angely Merkelovej, v roku 2008. Od tohto roku až do marca 2018 bol aj bavorským premiérom. Na tejto pozícii ho po vnútrostraníckych tlakoch vystriedal Markus Söder, ktorý je považovaný aj za možného budúceho predsedu CSU.

Okrem neho do úvahy prichádza údajne aj europoslanec Manfred Weber, ktorý sa nedávno stal volebným lídrom Európskej ľudovej strany (EPP) pre voľby do Európskeho parlamentu v budúcom roku. Oficiálny kandidát na tento post však zatiaľ neexistuje.

Viac k témam: CSU Kresťansko-sociálna únia Bavorska, Horst Seehofer, Manfred Weber
Zdroj: Webnoviny.sk – Seehofer sa rozhodol odstúpiť z čela CSU, o jeho nástupcovi rozhodnú na zjazde strany © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top