Ste tu
Home > Ekonomika > Šarže kvapiek Pleumolysin sťahujú z trhu, zistili nedostatok v ich kvalite

Šarže kvapiek Pleumolysin sťahujú z trhu, zistili nedostatok v ich kvalite

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 13. decembra (WebNoviny.sk) – Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil stiahnutie dvoch šarží lieku Pleumolysin z trhu. Ústav o tom informoval na svojej webovej stránke. Dôvodom ich stiahnutia je zistený nedostatok v kvalite, v parametroch obsah etanolu a hustota, pričom návrh na stiahnutie šarží má preventívny charakter.


Ide o perorálne roztokové kvapky v 10-mililitrovom balení. Liek Pleumolysin sa používa na liečbu dospelých, dospievajúcich a detí od 12 rokov.


Obsahuje liečivá rastlinného pôvodu, ktoré uvoľňujú sekrét z dýchacích ciest a kodeín, ktorý tlmí dráždenie na kašeľ. Pleumolysin sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a pri akútnych a chronických zápaloch priedušiek.

Dané šarže sa stiahnu z úrovne distribučných spoločností a lekární. Dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím podľa ŠÚKL nie je ohrozená. Distribútor je povinný podľa metodického pokynu ihneď pozastaviť predaj dotknutých šarží a informovať o nedostatku v kvalite svojich odberateľov, teda ostatné distribučné spoločnosti a lekárne.

Viac k témam: Pleumolysin, Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), stiahnutie z predaja
Zdroj: Webnoviny.sk – Šarže kvapiek Pleumolysin sťahujú z trhu, zistili nedostatok v ich kvalite © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top