Ste tu
Home > Šport > Cyklistika > Slovensko má prvú obeť koronavírusu vo väzení, obvinený z kauzy Dobytkár sa z väzby nedostal na pľúcnu ventiláciu

Slovensko má prvú obeť koronavírusu vo väzení, obvinený z kauzy Dobytkár sa z väzby nedostal na pľúcnu ventiláciu

Zdieľaj tento článok

2.3.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 2. marca 15:46


Ministerstvo spravodlivosti SR eviduje prvý prípad úmrtia v ústave Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS), ktorý priamo súvisí s ochorením COVID-19. Informovala o tom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) na tlačovej besede. Ako uviedla, ide o obvinenú osobu, ktorá bola v Ústave na výkon väzby v Bratislave a obvinený bol zadržaný v rámci akcie Dobytkár.


Vyšetrenia absolvoval v Bratislave

Podľa informácií televízie Markíza ide o Ľubomíra Krivočenka, ktorého stíhali od apríla minulého roku. Televízia o tom informovala na svojom spravodajskom portáli Tvnoviny.sk.

Viac o téme: Koronavírus

„Od momentu, keď ústav zistil, že osoba je pozitívna, tak jej v rámci ústavu poskytovali ambulantnú starostlivosť. Keď sa stav zhoršil, tak vyšetrenia absolvovala v civilnej nemocnici v Bratislave. Na základe výsledkov následne hospitalizovali osobu v Trenčíne,“ opísala Kolíková situáciu s tým, že po prevezení do Trenčína obvinený po šiestich dňoch zomrel.

Nemocnica nemala pľúcnu ventiláciu

Kolíková zdôraznila, že v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne mu poskytli všetky dostupné zariadenia pre pacientov s ochorením COVID-19, nemocnica však nedisponuje pľúcnou ventiláciou. „Bola kontaktovaná najbližšia nemocnica aj centrálny koordinátor na ministerstve zdravotníctva. Jednoducho sa to lôžko v danom momente nenašlo,“ dodala ministerka.

Doplnila, že rezort eviduje ďalšie tri prípady úmrtia v ústavoch ZVJS, ktoré sú spojené s ochorením COVID-19. V súčasnosti je koronavírusom infikovaných 186 príslušníkov ZVJS a 471 väzňov.

Viac k témam: akcia “Dobytkár”, COVID-19, Koronavírus, úmrtie, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko má prvú obeť koronavírusu vo väzení, obvinený z kauzy Dobytkár sa z väzby nedostal na pľúcnu ventiláciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top