Home > Šport > Rybáriková nečakane hladko vyradila turnajovú desiatku a postúpila do druhého kola Wimbledonu

1.7.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne. Rybáriková nečakane hladko vyradila turnajovú desiatku Arinu Sobolenkovú z Bieloruska za 70 minút 6:2, 6:4.

Rybáriková je semifinalistka Wimbledonu spred dvoch rokov, ale v tejto sezóne spadla až na súčasné 139. miesto v rebríčku WTA. Tridsaťročná piešťanská rodáčka v súboji s o 10 rokov mladšou favoritkou Sobolenkovou iba raz prehrala svoje podanie, zatiaľ čo využila štyri zo šiestich brejkových príležitostí.

V treťom sete sa jej súperka dotiahla z 1:4 na 3:4, ale za stavu 5:4 si Slovenka pri svojom podaní už nenechala ujsť šancu na víťazstvo. Dvoma esami sa dostala k prvému mečbalu a ten premenila zásluhou chyby súperky z returnu.

Rybáriková hrá na londýnskej tráve v hlavnej súťaži po dvanásty raz. Jej súperka pre 2. kolo vzíde z amerického súboja generácií Venus Williamsová – Cori Gauffová. Päťnásobná wimbledonská šampiónka V. Williamsová má 39 rokov, jej krajanka Gauffová iba pätnásť.

Wimbledon – dvojhra žien – 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) – Arina Sobolenková (Biel.-10) 6:2, 6:4

Viac k témam: Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Rybáriková nečakane hladko vyradila turnajovú desiatku a postúpila do druhého kola Wimbledonu © SITA Všetky práva vyhradené.