Ste tu
Home > Správy > Svet > Ruský opozičný politik Gudkov utiekol na Ukrajinu, mali sa mu vyhrážať ľudia blízki Kremľu

Ruský opozičný politik Gudkov utiekol na Ukrajinu, mali sa mu vyhrážať ľudia blízki Kremľu

Zdieľaj tento článok

7.6.2021 (Webnoviny.sk) – Známy ruský opozičný politik Dmitrij Gudkov, ktorý bol minulý týždeň počas vyšetrovania na dva dni uväznený v policajnej väzbe, odišiel na Ukrajinu.


Ako v nedeľu uviedol na Facebooku, ľudia blízki Kremľu mu povedali, že ak neopustí Rusko, jeho falošný prípad povedie až k zatknutiu.


Zadržaný vo vidieckom dome

Gudkov vyjadril presvedčenie, že cieľom vykonštruovaného vyšetrovania bolo zabrániť tomu, aby sa tento rok uchádzal o zvolenie do ruského parlamentu, ktorého členom bol v rokoch 2011 – 2016.

Gudkova minulý týždeň zadržali v jeho vidieckom dome pre údajný neuhradený prenájom kancelárskych priestorov. Vo štvrtok ho prepustili bez vzneseného obvinenia.

Vláda zakázala 30 skupín

Minulý týždeň poslal súd v juhoruskom Krasnodare prominentného opozičného politika Andreja Pivovarova na dva mesiace do väzenia, kým nebude vyšetrená jeho činnosť v skupine Otvorené Rusko.

Skupinu, ktorú financoval oligarcha a oponent Kremľa Michail Chodorkovskij žijúci v exile, už skôr úrady označili za „nežiaducu“. Zákon z roku 2015 klasifikuje členstvo v nežiaducej organizácii ako trestný čin. Vláda na základe tejto legislatívy zakázala zhruba 30 skupín.

Viac k témam: Otvorené Rusko, trestný čin, útek, vyhrážanie, vyšetrovanie, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský opozičný politik Gudkov utiekol na Ukrajinu, mali sa mu vyhrážať ľudia blízki Kremľu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top