Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Rusko je Kočnerovým dlžníkom, Markíza nemusí vyplatiť zmenku za osem miliónov eur

Rusko je Kočnerovým dlžníkom, Markíza nemusí vyplatiť zmenku za osem miliónov eur

1.7.2021 (Webnoviny.sk) – Markíza Slovakia nemusí vyplatiť zmenku v hodnote osem miliónov eur spoločnosti Mariana Kočnera Správa a inkaso zmeniek. Rozhodol o tom vo štvrtok Krajský súd v Bratislave, keď vyhovel odvolaniu Markízy ako žalovaného v druhom rade a zamietol žalobu Kočnerovej spoločnosti.


Rozhodnutie sa netýka bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla Ruska, ktorý sa proti verdiktu z roku 2018 neodvolal. Povinnosť vyplatiť financie Marianovi Kočnerovi je tak v jeho prípade právoplatná. Zároveň je žalobca Markíze povinný vyplatiť trovy konania vo výške 100 percent.


V súčasnosti už bývalá a zároveň stíhaná sudkyňa Okresného súdu Bratislava V Zuzana Maruniaková ešte v apríli 2018 rozhodla, že Pavol Rusko a spoločnosť Markíza Slovakia majú vyplatiť spoločnosti Správa a inkaso zmeniek podnikateľa Mariána Kočnera “spolu a nerozdielne” sumu 8 298 479 eur.

Taktiež mali uhradiť úrok vo výške šesť percent odo dňa splatnosti zmenky, ktorej vyplatenie si Kočner na súde žalobou vymáhal, teda od 12. júna 2015 až do zaplatenia sumy. Markíza sa proti verdiktu odvolala. Rusko a Kočner boli v súvislosti so zmenkami právoplatne odsúdení za ich falšovanie v trestnom konaní na tresty 19 rokov väzenia.

Viac k témam: Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko je Kočnerovým dlžníkom, Markíza nemusí vyplatiť zmenku za osem miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.


Top