Ste tu
Home > Správy > Svet > Rusko hlási ďalší rekordný nárast úmrtí, prvú dávku vakcíny dostalo menej ako 20 percent populácie

Rusko hlási ďalší rekordný nárast úmrtí, prvú dávku vakcíny dostalo menej ako 20 percent populácie

Zdieľaj tento článok

29.6.2021 (Webnoviny.sk) – Ruské úrady v utorok opäť zaregistrovali rekordný denný prírastok úmrtí na ochorenie COVID-19. Nákaze podľahlo ďalších 652 ľudí, čo je najviac za jeden deň od začiatku pandémie.


Viac o téme: Koronavírus

Nový rekord zaznamenali v čase, keď krajina bojuje s prudkým nárastom nových prípadov a úmrtí i nízkym záujmom o očkovanie.


Príčiny nárastu prípadov

Ruské úrady od minulého štvrtka denne registrujú viac ako 20-tisíc nových prípadov nákazy koronavírusom a okolo 600 úmrtí. V utorok pribudlo 20 616 nových nakazených.

Ruskí predstavitelia nárast, ktorý sa začal začiatkom júna, pripisujú laxnému prístupu verejnosti k preventívnym opatreniam, rastúcemu výskytu nových, nákazlivejších variantov vírusu a tiež nízkej zaočkovanosti.

Málo zaočkovaných

Napriek tomu, že Rusko bolo medzi prvými krajinami, ktoré ohlásili a spustili očkovanie proti koronavírusu, aspoň prvú dávku zatiaľ dostalo len asi 14 % populácie.

Krajina dosiaľ oficiálne potvrdila takmer 5,5 milióna prípadov nákazy koronavírusom a 134 545 súvisiacich úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu, úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko hlási ďalší rekordný nárast úmrtí, prvú dávku vakcíny dostalo menej ako 20 percent populácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top