Ste tu
Home > Ostatné športy > Rory Sabbatini si na BMW Championship polepšil, pred záverečným kolom je štvrtý

Rory Sabbatini si na BMW Championship polepšil, pred záverečným kolom je štvrtý

18.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskému golfovému reprezentantovi Rorymu Sabbatinimu patrí po treťom kole turnaja BMW Championship štvrté miesto.

Oproti predošlému hraciemu dňu si polepšil o jednu priečku, keď si na osemnástich jamkách pripísal skóre päť úderov pod par ihriska.

Ešte lepší výkon však predviedol Američan Justin Thomas, ktorý sa vyšvihol na čelo výsledkovej listiny a len veľké nedeľňajšie zlyhanie ho môže pripraviť o víťazstvo na podujatí s celkovou dotáciou 9,25 milióna amerických dolárov.

Šesťkrát birdie

Štyridsaťtriročný Sabbatini nezačal sobotňajšie kolo práve najlepšie. Po deviatich jamkách mal dokonca skóre +1, čo ho odsunulo do druhej desiatky. Následne však rodák z juhoafrického Durbanu zlepšil svoju hru a v druhej polovici kola až šesťkrát skóroval birdie.

Celkovo má bilanciu 14 úderov pod par a veľkú šancu pripísať si na konto jeden z najlepších výsledkov jeho kariéry. Navyše, výrazne si môže polepšiť smerom k účasti na záverečnom turnaji sezóny Tour Championship v Atlante, kde sa predstaví tridsiatka najlepších hráčov sezóny.

Thomas lídrom

Po treťom kole BMW Championship je jednoznačným lídrom svetová desiatka Justin Thomas so skóre -21. Američan potreboval v sobotu na zdolanie osemnástich jamiek iba 61 úderov, čím deklasoval konkurenciu. Dvakrát zahral eagle, raz bogey a až osemkrát si pripísal jeden úder pod par ihriska, teda birdie.

Jeho krajania Tony Finau a Patrick Cantlay, ktorí sú na delenom druhom mieste, zhodne strácajú šesť úderov. Ohroziť ich však môže Rory Sabbatini, ktorý na nich stráca iba jeden úder.

Viac k témam: BMW Championship
Zdroj: Webnoviny.sk – Rory Sabbatini si na BMW Championship polepšil, pred záverečným kolom je štvrtý © SITA Všetky práva vyhradené.

Top