Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Robyn Denholmová nahradí Elona Muska v pozícii predsedníčky predstavenstva Tesly

Robyn Denholmová nahradí Elona Muska v pozícii predsedníčky predstavenstva Tesly

SAN FRANCISCO 8. novembra (WebNoviny.sk) – Novou predsedníčkou predstavenstva americkej automobilky Tesla bude Robyn Denholmová z austrálskej firmy Telstra, ktorá na tomto poste nahradí Elona Muska. Spoločnosť Tesla o tom informovala vo štvrtok, pričom uviedla, že vymenovanie Denholmovej nadobúda účinnosť ihneď.

Z firmy Telstra, ktorá je najväčšou austrálskou telekomunikačnou spoločnosťou, však odíde až po šiestich mesiacoch. Robyn Denholmová je finančnou riaditeľkou spoločnosti Telstra.

Verím tejto firme. Verím jej misii a teším sa na pomáhanie Elonovi a tímu Tesly pri dosiahnutí udržateľnej ziskovosti,“ uviedla Denholmová vo vyhlásení.

Musk súhlasil s odstúpením z funkcie predsedu predstavenstva v rámci urovnania súdneho sporu s americkými regulátormi, ktorí ho obvinili z klamania investorov zavádzajúcimi vyhláseniami o navrhovanom odkúpení Tesly a jej zmene na súkromne vlastnenú spoločnosť. Na základe urovnania Musk mohol zostať generálnym riaditeľom Tesly, ale musel sa vzdať postu predsedu predstavenstva aspoň na tri roky.

Viac k témam: Elon Musk, predstavenstvo, Robyn Denholmová, Tesla
Zdroj: Webnoviny.sk – Robyn Denholmová nahradí Elona Muska v pozícii predsedníčky predstavenstva Tesly © SITA Všetky práva vyhradené.

Top