Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Riešeniami koaličnej krízy sú odchod Matoviča a Sulíka z funkcií alebo predčasné voľby, myslí si Remišová

Riešeniami koaličnej krízy sú odchod Matoviča a Sulíka z funkcií alebo predčasné voľby, myslí si Remišová

14.3.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová vidí dve riešenia na ukončenie vládnej krízy. Prvým je odchod ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) a predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO) zo svojich funkcií a druhým sú predčasné voľby. Povedala to v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike.


V koalícii sme rokovali desiatky hodín, no momentálne je ten konflikt medzi Matovičom a Sulíkom taký, že vidím len tieto dve riešenia,” uviedla Remišová.


Podpredseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Richard Raši vníma ako riešenie súčasnej situácie rekonštrukciu vlády, ktorá bude podmienená odchodom premiéra z funkcie. Demisiu Mareka Krajčího (OĽaNO) z postu ministra zdravotníctva nepovažuje Raši za dostatočnú.

Viac k témam: koaličná kríza, konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Riešeniami koaličnej krízy sú odchod Matoviča a Sulíka z funkcií alebo predčasné voľby, myslí si Remišová © SITA Všetky práva vyhradené.


Top