Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Remišová: Matovič a Sulík idú spraviť obrovskú chybu, rozbiť súčasnú vládu

Remišová: Matovič a Sulík idú spraviť obrovskú chybu, rozbiť súčasnú vládu

25.3.2021 (Webnoviny.sk) – Osobné spory lídrov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča a strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka spôsobujú nefunkčnosť vládnej koalície, čo strana Za ľudí považuje za mimoriadne nezodpovedné.


Koalícia bola nádejou

Uvádza sa to vo vyhlásení predsedníčky Za ľudí Veroniky Remišovej. Podľa nej idú Matovič a Sulík spraviť obrovskú chybu svojho politického pôsobenia, konkrétne rozbiť aktuálnu vládu.


„Pozastavenie koaličnej zmluvy zo strany SaS nás veľmi mrzí,“ uviedla Remišová s tým, že vládna koalícia zložená zo strán OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, ktorá vznikla pred rokom po parlamentných voľbách, bola po 12 rokoch vlády Smeru nádejou, ktorá mala priniesť nielen návrat spravodlivosti, ale aj mnohé dôležité reformy.

Urobia všetko pre vyriešenie krízy

Remišová dodala, že strana Za ľudí urobí všetko pre to, aby sa vyriešila táto kríza, pretože alternatívou sú mesiace chaosu, predčasné voľby a odovzdanie krajiny Smeru a jeho nástupníckym organizáciám.

SaS vo štvrtk oznámila, že pozastavuje účasť v koalícii. Účasť bude podľa jej predsedu Richarda Sulíka pozastavená dovtedy, kým predseda vlády Matovič nepodá demisiu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: koaličná kríza, Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), rekonštrukcia vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová: Matovič a Sulík idú spraviť obrovskú chybu, rozbiť súčasnú vládu © SITA Všetky práva vyhradené.


Top