Ste tu
Home > Správy > Putin použije jadrové zbrane len v jedinom prípade, aj keď si je vedomý celosvetovej katastrofy

Putin použije jadrové zbrane len v jedinom prípade, aj keď si je vedomý celosvetovej katastrofy

MOSKVA 18. októbra (WebNoviny.sk) – Rusko siahne k použitiu jadrových zbraní len v odvete za raketový útok na svoje územie. Vo štvrtok to na bezpečnostnej konferencii v Moskve vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Ruská vojenská doktrína podľa neho neráta s preventívnym jadrovým útokom. Rusko by podľa Putina použilo jadrové zbrane len vtedy, keď by ruské systémy včasného varovania spozorovali rakety blížiace sa k jeho územiu.

„Agresor by mal vedieť, že odveta je neodvratná,“ vyhlásil ruský prezident. „Ak spozorujeme blížiaci sa útok na územie Ruska, siahneme k odvete,“ dodal.

Putin si uvedomuje, že to bude znamenať celosvetovú katastrofu, no Rusi podľa neho nebudú „tými, ktorí to začali“. „Boli by sme obeťami agresie a išli by sme do neba ako martýri,“ zatiaľ čo tí, ktorí ako prví zaútočili na Rusko, „by len zomreli a nemali by ani čas sa kajať,“ vyhlásil Putin.

Viac k témam: jadrové zbrane, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin použije jadrové zbrane len v jedinom prípade, aj keď si je vedomý celosvetovej katastrofy © SITA Všetky práva vyhradené.

Top