Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Prokuratúra opäť zamietla sťažnosť Mariana K. voči obvineniu v prípade vraždy Kuciaka

Prokuratúra opäť zamietla sťažnosť Mariana K. voči obvineniu v prípade vraždy Kuciaka

13.9.2019 (Webnoviny.sk) – Úrad špeciálnej prokuratúry opätovne zamietol sťažnosť Mariana K. voči obvineniu z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.


Rozsiahle porušenia práva

Pre agentúru SITA to potvrdil advokát obvineného Marek Para s tým, že proti rozhodnutiu podá mimoriadny opravný prostriedok na Generálnu prokuratúru SR.


„Toto rozhodnutie vnímam ako dôsledok vytvorenej situácie, keď obvinenie sa má rovnať odsúdeniu a obžaloba bez Mariana K. nie je politicky atraktívna a to bez ohľadu na objektívny stav dôkazov a jeho nevinu,” uviedol Para s tým, že z postupu orgánov činných v trestnom konaní v tomto prípade vyplývajú rozsiahle porušenia práva na obhajobu

Úrad špeciálnej prokuratúry ešte v apríli zamietol sťažnosť podnikateľa Mariana K. voči obvineniu z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka ako nedôvodnú.

Vágne pojmy

Obhajca Marek Para následne začiatkom mája podal voči rozhodnutiu mimoriadny opravný prostriedok na Generálnu prokuratúru SR.

Obvinenie podľa advokáta vychádza z veľmi vágnych pojmov. „Mohol, možno, to sú tak vágne pojmy, potrebujeme ich spresnenie,” povedal vtedy. Generálna prokuratúra následne poverila špeciálnu prokuratúru, aby vo veci rozhodla znovu.

Policajný vyšetrovateľ ešte 8. marca vzniesol obvinenie voči Marianovi K. z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Obvinený je momentálne vo väzbe v prípade miliónových zmeniek, ktorý sa už prejednáva pred súdom. V prípade vraždy novinára a jeho partnerky čelia obvineniu aj Tomáš S., Miroslav M. a Alena Zs. Pôvodne obvinený Zoltán A. bol vyčlenený na samostatné konanie a v prípade vystupuje ako svedok.

Viac k témam: vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokuratúra opäť zamietla sťažnosť Mariana K. voči obvineniu v prípade vraždy Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.


Top