Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Prokurátor podal obžalobu na osem obvinených v rámci akcie Venal, zadržala ich NAKA

Prokurátor podal obžalobu na osem obvinených v rámci akcie Venal, zadržala ich NAKA

Zdieľaj tento článok

18.6.2021 (Webnoviny.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 17. júna 2021 obžalobu na ôsmich obvinených v rámci akcií Venal.


A to pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a zločin marenia spravodlivosti v jednočinnom súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.


Národná kriminálna agentúra (NAKA) na začiatku mája pri protidrogovom záťahu v rámci akcie s krycím názvom „Venal 6“ obvinila 16 osôb. Príslušníci NAKA zasahovali od rána nielen v Seredi, ale aj v iných častiach Slovenska.

Ešte v auguste minulého roka polícia počas série protidrogových akcií Venal obvinila 56 ľudí. Podľa polície sú akcie Venal najrozsiahlejšou akciou v histórii SR proti zločineckým skupinám páchajúcim drogovú trestnú činnosť.

Viac k témam: akcia Venal, obžaloba, zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor podal obžalobu na osem obvinených v rámci akcie Venal, zadržala ich NAKA © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top