Ste tu
Domov > Správy > Slovensko > Prokurátor obžaloval Miroslava, ktorý prepadol banku v Krompachoch a vzal aj rukojemníka

Prokurátor obžaloval Miroslava, ktorý prepadol banku v Krompachoch a vzal aj rukojemníka

KOŠICE 11. októbra (WebNoviny.sk) – Po skončení vyšetrovania prokurátor Krajskej prokuratúry Košice podal na Okresný súd v Spišskej Novej Vsi obžalobu na Miroslava V. z Krompách, ktorý je vo väzbe. Ako informoval hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko, prokurátor podal obžalobu pre zločin brania rukojemníka.Kovový tĺčik ostrím pod krkom

Podľa Filička obvinený 1. júna 2018 asi o jedenástej predpoludním pod vplyvom alkoholu prepadol pobočku banky v Krompachoch s kovovým tĺčikom, ktorý mal na jednej strane ostrie.

Vyvliekol pracovníčku banky pred vchod, kde jej držal kovový tĺčik ostrím pod krkom a žiadal splnenie svojich podmienok. Vo svojom konaní pokračoval aj počas kontaktu s policajným vyjednávačom, pracovníčka banky však využila jeho chvíľkovú nepozornosť a ušla.

Závislý od alkoholu a marihuany

Obžalovaný chcel, aby mu polícia pristavila helikoptéru a mestského policajta so zbraňou. V prípravnom konaní sa podrobil psychiatrickému vyšetreniu so záverom, že je závislý od alkoholu a užívania marihuany, no v čase spáchania skutku bol trestne zodpovedný.

Svojím konaním chcel upozorniť na seba a na zlú finančnú situáciu. Do banky sa išiel vyvŕšiť za to, že mu na účet neprišla mzda. V prípade uznania viny hrozí Miroslavovi V. trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Viac k témam: Krajská prokuratúra Košice, Okresný súd Spišská Nová Ves
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor obžaloval Miroslava, ktorý prepadol banku v Krompachoch a vzal aj rukojemníka © SITA Všetky práva vyhradené.

Top