Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Prokurátor Čižnár si vyžiadal spis v prípade aktivistov Greenpeace, ktorí protestovali v Novákoch

Prokurátor Čižnár si vyžiadal spis v prípade aktivistov Greenpeace, ktorí protestovali v Novákoch

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár si v pondelok vyžiadal spisový materiál v prípade aktivistov Greenpeace, na ktorých Okresný súd v Prievidzi uvalil väzbu za ich protest proti ťažbe uhlia v Novákoch.


Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová, spis si vyžiadal v súvislosti so žiadosťou o odňatie veci z pôsobnosti Krajskej prokuratúry Trenčín a zároveň za účelom preskúmania postupu orgánov činných v trestnom konaní. Krajská prokuratúra Trenčín má spisový materiál doručiť na generálnu prokuratúru ešte v pondelok.


Polícia v stredu zadržala pätnásť aktivistov zo štyroch krajín po tom, ako vyvesili 15-metrový transparent na ťažobnú vežu v objekte Hornonitrianskych baní. Troch aktivistov prepustili.

Okresný súd v Prievidzi v nedeľu rozhodol, že 12 aktivisti budú až do súdneho procesu stíhaní vo väzbe. Dôvodom je obava, že budú pokračovať v páchaní trestnej činnosti. Proti rozhodnutiu o väzbe všetci obvinení podali sťažnosti, o ktorých bude rozhodovať Krajský súd v Trenčíne.

Viac k témam: Generálna prokuratúra SR, generálny prokurátor, Greenpeace, Horná Nitra, Hornonitrianske bane, Jaromír Čižnár
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor Čižnár si vyžiadal spis v prípade aktivistov Greenpeace, ktorí protestovali v Novákoch © SITA Všetky práva vyhradené.


Top