Home > Šport > Príprava zakončená víťazstvom

Príprava zakončená víťazstvom

V nedeľu 3.marca absolvovali naši futbalisti generálku na jarnú časť 2.ligy. Naším súperom bol treťoligový FK Humenné.

Posledný prípravný zápas sme odohrali už na prírodnej tráve na hlavnom ihrisku. Úvod stretnutia patril Humenčanom, ktorý po prvýkrát pohrozili po štvrťhodine hry po strele Vasiľa. Na opačnej strane sa však ešte do väčšej šance dostal náš kanonier Ján Novák, ktorý aj prekonal humenského gólmana, no Dický vykopol loptu z bránkovej čiary. V 30.minúte sa vyznamenal Erik Kolbas, ktorý z bezprostrednej blízkosti zneškodnil zakončenie Kokočáka. V závere polčasu mohol skórovať Martin Kolesár, no jeho hlavičkový pokus skončil opäť iba na bránkovej čiare. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov.

Na začiatku druhého polčasu sa opäť predviedol Erik Kolbas, ktorý nepríjemný priamy kop vyrazil na roh. Jediný gól zápasu videlo približne 200 divákov v 66.minúte, keď do vlastnej brány skóroval Krajník a poslal náš tím do vedenia – 1:0. V 75.minúte výborné hlavičkové zakončenie Vasiľa iba tesne minulo našu ľavú žrď. Hneď vzápätí mohol zvýšiť naše vedenie Emil Lukáč, no mieril nad. Hornozemplínčania mohli vyrovnať v 82.minúte, ale strela Porvazníka skončila vedľa domácej brány. Naši futbalisti tak prípravu na jarnú časť 2.ligy ukončili najtesnejším víťazstvom. Celkovo sme si v príprave pripísali 5 výhier, 2 remízy a 3 prehry pri aktívnom skóre 20:14. Strelecky sa najviac darilo našej novej akvizícii, mladému Brazílčanovi Guilhermemu Barbosovi, ktorý sa presadil 5-krát.

Slavoj Trebišov – FK Humenné 1:0 (0:0)
Gól: 65. L. Krajník (vlastný)
Zostava Slavoja: E. Kolbas – Kražel, Lazarus, Špak, Petro (46. Lorinčák), Vojtovič (76. Starosta), M. Kolesár, Begala, Lukáč, J. Kolbas (C), Novák (64. Hlaváč).

Všetkých priaznivcov trebišovského športu srdečne pozývame na prvý majstrovský zápas v tomto roku, ktorý odohráme v nedeľu 10.marca o 14:30. Do Trebišova pricestuje momentálny líder druhej ligy FK Pohronie.