Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Primátorom Nitry bude najmladší z kandidátov Hattas, kritici mu vyčítajú politickú neskúsenosť

Primátorom Nitry bude najmladší z kandidátov Hattas, kritici mu vyčítajú politickú neskúsenosť

NITRA 11. novembra (WebNoviny.sk) – Víťazom primátorských volieb v Nitre sa stal nezávislý kandidát Marek Hattas. Najmladší z desiatich kandidátov, 31-ročný občiansky aktivista a počítačový programátor bez doterajších politických skúseností je prekvapením volieb.

Nitru chce posunúť vpred

Ako povedal pre médiá, ďakuje svojim voličom za podporu a je pripravený posunúť Nitru vpred. „Je to víťazstvo celej Nitry, neskutočne sa teším, som aj dojatý a beriem to s maximálnou pokorou. Je to obrovská výzva a my vieme, že zajtra začíname pracovať,“ povedal.

Viac o téme Komunálne voľby 2018 na Slovensku

Ako voliť a kto môže hlasovať

Volebná infolinka

Kandidáti

Výsledky

Jeho prvým krokom v primátorskej funkcii bude obsadenie postu hlavného architekta, ktorý je už roky neobsadený a tiež hĺbkový audit zmlúv. Postupne chce do zavádzať do praxe viac ako sto riešení pre Nitru, ktoré ponúkal jeho volebný program. Jeho prioritami bude vrátenie dôvery ľudí v politikov, zlepšenie komunikácie mesta s občanmi, transparentnosť a zvýšenie bezpečnosti.

Je politicky neskúsený

Doterajší primátor Jozef Dvonč (Smer-SD, SNS) Hattasovi poslal gratulačnú sms správu.

„Ďakujeme pánovi Dvončovi za to dobré, čo spravil v tomto meste, ale o bezpečnejšiu Nitru a budúcnosť sa už musia postarať mladí. Áno, budeme asi aj robiť chyby, ale nech nám to odpustia, pretože budeme to robiť najlepšie, ako vieme, s odborníkmi, transparentne a posunieme toto mesto ďalej,“ skonštatoval Hattas.

Kritici Hattasovi vyčítajú politickú neskúsenosť. „Áno, nemám skúsenosti v tom, ako rozkrádať tento štát. Naopak, mám skúsenosti, ako vytvárať projekty, ktoré slúžia ľuďom,“ reagoval občiansky aktivista, ktorý založil v Nitre kultúrne a komunitné centrum Hidepark.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Komunálne voľby 2018 na Slovensku

Viac k témam: komunálne voľby 2018 na Slovensku, Marek Hattas
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátorom Nitry bude najmladší z kandidátov Hattas, kritici mu vyčítajú politickú neskúsenosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Top