Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Primátori upozorňujú na zlyhávajúcu komunikáciu pri pláne obnovy, kritizujú aj prípravu čerpania peňazí

Primátori upozorňujú na zlyhávajúcu komunikáciu pri pláne obnovy, kritizujú aj prípravu čerpania peňazí

Zdieľaj tento článok

15.6.2021 (Webnoviny.sk) – Komunikácia medzi rezortmi a relevantnými partnermi pri pláne obnovy stále zlyháva. Únia miest Slovenska (ÚMS) to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslala jej hovorkyňa Daniela Piršelová. Podľa primátorov navyše prípravu čerpania peňazí z plánu obnovy sťažuje komplikované nastavenie mechanizmov a zlá koordinácia aktivít.


„Príprava strategických dokumentov a legislatívy zaostáva, čím sa opäť raz dostávame pod časový tlak a môže sa ľahko stať, že tento obrovský balík peňazí nebude použitý tak, aby občania pocítili jeho spravodlivé a efektívne využite. Plán obnovy nie je dar z Európskej únie. Je to úver, ktorý budeme musieť splácať,“ povedala výkonná viceprezidentka ÚMS Jana Červenáková.


Podľa primátorov pomôže dobrému čerpaniu peňazí z plánu obnovy kvalitný zákon o mechanizme na podporu obnovy a odolnosti a dobré nastavenie efektívnej štruktúry na zavádzanie riešení. Zákon prešiel pripomienkovacím procesom a je na programe najbližšieho rokovania vlády SR.

Viac k témam: komunikácia, Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátori upozorňujú na zlyhávajúcu komunikáciu pri pláne obnovy, kritizujú aj prípravu čerpania peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top