Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Primátor Vallo vyzýva obyvateľov na očkovanie, nesmieme podľahnúť pocitu falošnej bezpečnosti

Primátor Vallo vyzýva obyvateľov na očkovanie, nesmieme podľahnúť pocitu falošnej bezpečnosti

Zdieľaj tento článok

24.6.2021 (Webnoviny.sk) – Primátor Bratislavy Matúš Vallo vyzýva obyvateľov mesta, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Ako dodal na sociálnej sieti, oceňuje vysokú mieru zaočkovanosti obyvateľov hlavného mesta.


Viac o téme: Koronavírus

„Podľa posledných údajov má Bratislava 52-percentnú zaočkovanosť prvou dávkou a 38-percentnú zaočkovanosť druhou dávkou vakcíny. To ale nestačí,” napísal primátor s tým, že hranica kolektívnej imunity, pri ktorej ďalšiu vlnu COVID-19 Bratislava zvládne, je po porade s odborníkmi 75 percent zaočkovanej populácie hlavného mesta.


Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

S príchodom leta sa opatrenia uvoľňujú, v hlavnom meste je množstvo podujatí, kde sa stretáva veľa ľudí. „Nesmieme však podľahnúť pocitu falošnej bezpečnosti, pretože vírus sa na jeseň vráti. Preto vyzývam všetky Bratislavčanky a všetkých Bratislavčanov, ktorí ste tak ešte nespravili, nečakajte a prihláste sa na očkovanie,” apeluje primátor a dodáva, že čím bližšie sa dostane Bratislava k potrebnej kolektívnej imunite, tým bezpečnejšie a slobodnejšie budú obyvatelia v meste žiť.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, primátor Bratislavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátor Vallo vyzýva obyvateľov na očkovanie, nesmieme podľahnúť pocitu falošnej bezpečnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top