Ste tu
Home > Spravodajstvo > PRIMÁTOR ČIŽMÁR STOPOL UZNESENIE OHĽADOM VÝSTAVBY UMELEJ TRÁVY

PRIMÁTOR ČIŽMÁR STOPOL UZNESENIE OHĽADOM VÝSTAVBY UMELEJ TRÁVY

Mestské zastupiteľstvo
Zdieľaj tento článok

V stredu, 2. marca 2016, sa uskutočnilo mestské zastupiteľstvo spojené s rokovaním o finančnej podpore pre viaceré objekty v Trebišove. Primátor PhDr. Marek Čizmár na ňom prítomný nebol, no mestské zastupiteľstvo schválilo viac zámerov. Medzi nimi aj finančnú podporu výstavby umelého trávnika.


Primátor uznesenie pre jeho nezrealizovateľnosť stopol

Časť peňazí potrebných na výstavu umelej trávy vo výške 100,000 € by pochádzala z investičného programu UEFA HatTrick od Slovenského futbalového zväzu. Mestá, ktoré dostali od SFZ príspevok na výstavbu však musia jeho realizáciu dofinancovať.


Na zastupiteľstve z 2. marca 2016 mestskí poslanci schválili spolufinancovanie ihriska až v roku 2017, hoci pôvodný návrh hovoril o začatí výstavby a jej podpore už v tomto roku. Oficiálne vyjadrenie na mestskej stránke uvádza, že mesto má spolufinancovať projekt výstavby z vytvoreného prebytku, ktorý má byť doplnený o potrebnú čiastku, pričom sa z nej bude financovať spodná stavba, časť dodávky a uloženie umelého trávnika.

Na mestskej stránke sa ďalej píše: “Problém je však v tom,  že tohtoročný rozpočet mesta o ktorom sa viedli dlhé rokovania a diskusie však už neumožňuje vytvorenie ďalšej dostatočnej finančnej rezervy nad rámec vytváraného prebytku vo výške 503.500 €, z ktorého 400.000 € má pokryť nákup podzemných kontajnerov a takisto nie je možné vytvoriť dostatočnú finančnú rezervu takýmto spôsobom na realizáciu projektu ani v roku 2017, keďže aj v ňom je potrebné prioritne tvoriť rezervu vo výške 400.000 € na podzemné kontajnery.”

Prečo sa nemôže navýšiť prebytok?

Mesto Trebišov na svojej stránke uvádza, že ďalšie navýšenie prebytku je nereálne a to aj z dôvodu, že už jeho tohtoročná tvorba sa výrazne prejaví na znižovaní počtu zamestnancov mesta, úsporami v jednotlivých mestských strediskách či pri organizovaní kultúrnych podujatí, podpore športu a občianskych združení.

Primátor využil svoje právo veta a toto uznesenie pozastavil. Záver zo strany mesta znie:  Vzhľadom na to, že schválené uznesenie je v skutočnosti nerealizovateľné, primátor mesta ho nepodpíše.

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top