Ste tu
Home > Kultúra > PRI PRÍLEŽITOSTI MDŽ VYSTÚPIA DVA DIVADELNÉ SÚBORY

PRI PRÍLEŽITOSTI MDŽ VYSTÚPIA DVA DIVADELNÉ SÚBORY

Zdieľaj tento článok

Medzinárodný deň žien, ktorý sa v našich zemepisných šírkach slávi 8. marca si našiel miesto aj v našom okrese. Pri príležitosti jeho osláv sa v Trebišove, Zemplínskej Novej Vsi, časť Úpor a Sečovciach vystúpia dva divadelné súbory.


Trebišov a Zemplínska Nová Ves, časť  Úpor

V Trebišove sa 6. marca 2016 o 16:00 hod. predstaví kladzianske ľudové divadlo KĽUD so svojou divadelnou hrou Láska po vichodňarski. Ženy majú vstup voľný, ich polovičky musia platiť 3 €. Vstupenky sú dostupné v deň podujatia pri vstupe a sú zároveň zaradené do žrebovania o espresso kávovar. A čo hovorí kladzianske ľudové divadlo o svojej hre?


“Fantasticki kabaretni program pulni scenkoch a gagov s motivom laski na vichodňarski spusob. V program uvidzice scenki: Ľubi – neľubi“ – inšpirovane ľudovich divadlom, Taňec padlych Amorov, Vichodňarski jazikovi oblačok, Vichodňarsku pred a pomanželsku poradňu, Taňec „akvabeloch na suchu“ a pulno inšoho v peršotrjednim preveďeňu hercov divadla Kľud. Divadla, chtore stoji za šmich.”

Rovnaké divadlo s rovnakou hrou, ale s tým rozdielom že 6. marca 2016 o 19:00 hod. predstaví aj v kultúrnom dome obce Zemplínska Nová Ves, časti Úpor. Rozdielne je aj vstupné, ktoré je 2 €.

Prečítaj si: Predstavujeme divadlo KĽUD

Sečovce

Ak by ti bolo málo, ďalšiu dávku divadla môžeš dostať v neďalekých Sečovciach. V kultúrnom dome tu vystúpi ochotnícke divadlo Janka Borodáča z obce Plechotice zo svojou hrou v troch dejstvách – Záveje. od autora V. H. Vladimirova. Vystúpenie sa uskutoční 13. marca 2016, vstup pre všetkých je voľný.

Zdieľaj tento článok

Top