Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Pri Múzeu SNP má v budúcnosti vzniknúť rada odborníkov, ktorá bude diskutovať o jeho projektoch

Pri Múzeu SNP má v budúcnosti vzniknúť rada odborníkov, ktorá bude diskutovať o jeho projektoch

Zdieľaj tento článok

7.6.2021 (Webnoviny.sk) – Pri Múzeu Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici vznikne v budúcnosti rada odborníkov, ktorá sa bude zapájať do diskusie o budúcich projektoch múzea.


Po pondelkovej diskusii komisie k prechodu Múzea SNP pod ministerstvo obrany to uviedli minister obrany Jaroslav Naď a ministerka kultúry Natália Milanová (obaja OĽaNO).


V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

O prevode stále diskutujú

„Všetky záležitosti prevodu zriaďovateľskej pôsobnosti sú predmetom odbornej diskusie. Ide napríklad o postavenie Múzea SNP v štruktúre Vojenského historického ústavu a témou je, samozrejme, aj jeho právna subjektivita. Chcem zopakovať, že o tej zatiaľ rozhodnuté nebolo, a preto každý, kto tvrdí opak, a teda že už je rozhodnuté klame,“ povedal Naď.

Komisia sa venovala tiež finančno-majetkovým aspektom prevodu Múzea SNP vrátane potreby finančného, personálneho a zmluvného auditu či inventarizácie.

Komisia bude ďalej zasadať

Ministerstvo obrany chce múzeu zabezpečiť adekvátne podmienky a finančnú podporu pre jeho rozvoj. Súčasťou komisie sú okrem zástupcov z oblasti kultúry aj zástupcovia Múzejnej a galerijnej rady, aj ľudia pôsobiaci v oblastiach legislatívy, práva či financií.

Zasadnutia komisie budú pokračovať, pričom výsledný návrh riešenia prevodu zriaďovateľskej pôsobnosti Múzea SNP pod rezort obrany bude následne predložený na rokovanie vlády SR.

Viac k témam: Múzeum SNP v Banskej Bystrici
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri Múzeu SNP má v budúcnosti vzniknúť rada odborníkov, ktorá bude diskutovať o jeho projektoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top