Ste tu
Home > Správy > Pri meste La Rochelle sa potopila talianska loď, do vôd Atlantiku sa rozliali tisíce ton paliva

Pri meste La Rochelle sa potopila talianska loď, do vôd Atlantiku sa rozliali tisíce ton paliva

PARÍŽ 14. marca (WebNoviny.sk) – Francúzske úrady sa usilujú zabrániť šíreniu palivovej škvrny vo vodách pri svojom atlantickom pobreží, ktorá tam zostala po potopenej talianskej nákladnej lodi.


Posádku lode zachránili

Loď Grande America sa potopila v utorok po požiari zhruba 330 kilometrov západne od mesta La Rochelle, keď bola na ceste z Casablancy do Hamburgu.

Dvadsaťsedem ľudí, ktorí boli na jej palube, zachránili francúzski a britskí záchranári, uviedla v stanovisku francúzska vláda.

Tisíce ton paliva

Regionálny námorný úrad tvrdí, že palivo z lode sa rozlialo po ploche dlhej približne desať kilometrov a širokej zhruba kilometer. V lodi bolo pred nehodou asi 2 200 ton paliva, uviedol pre televíziu BFMTV minister životného prostredia Francois de Rugy.

Do oblasti by mala vo štvrtok prísť upratovacia loď. Francúzsko požiadalo o pomoc pri lokalizácii úniku paliva Európsku námornú bezpečnostnú agentúru.

Regionálny prokurátor začal v prípade incidentu vyšetrovanie a Francúzsko formálne varovalo prevádzkovateľa lode, aby posúdil škody a pomohol zabrániť ďalšiemu úniku paliva, povedal de Rugy.

Viac k témam: Európska námorná bezpečnostná agentúra, palivo, potopenie lode
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri meste La Rochelle sa potopila talianska loď, do vôd Atlantiku sa rozliali tisíce ton paliva © SITA Všetky práva vyhradené.

Top