Ste tu
Home > Správy > Svet > Pri bombovom útoku v Mali bolo zranených dvanásť nemeckých vojakov, traja z nich vážne

Pri bombovom útoku v Mali bolo zranených dvanásť nemeckých vojakov, traja z nich vážne

Zdieľaj tento článok

25.6.2021 (Webnoviny.sk) – Dvanásti nemeckí vojaci a jeden vojak z ďalšej krajiny, ktorí sú príslušníkmi mierovej misie OSN v Mali, utrpeli zranenia pri bombovom útoku.


Misia OSN v Mali MINUSMA pôvodne uviedla, že zranení boli 15 členovia mierových síl, keď sa dočasná základňa v provincii Gao stala terčom útoku vozidla, v ktorom bola uložená bomba.


Nemecká ministerka obrany Annegret Krampová-Karrenbauerová informovala, že traja z vojakov sú zranení vážne. Novinárom v Bonne povedala, že dvaja z nich sú v stabilizovanom stave a tretí sa stále podrobuje operácii.

Všetkých zranených vojakov vrtuľníkom previezli na ošetrenie do nemeckých, francúzskych a čínskych zdravotníckych zariadení v meste Gao.

Nemecko má v Mali stovky vojakov v stabilizačných misiách OSN a výcvikových misiách Európskej únie. Táto západoafrická krajina sa už od roku 2012 snaží zastaviť násilností zo strany islamských extrémistov.

Viac k témam: bombový útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri bombovom útoku v Mali bolo zranených dvanásť nemeckých vojakov, traja z nich vážne © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top