Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje zvyšných ústavných sudcov

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje zvyšných ústavných sudcov

10.10.2019 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje zvyšných ústavných sudcov vo štvrtok o 10:00. Ústavný súd od februára pracuje v značne obmedzenom režime.

Poslanci hlasovali deväťkrát

Voľba ústavných sudcov sa stala ostro sledovanou a bola jednou z tém v marcových prezidentských voľbách. Parlament napokon až v piatej voľbe zvolil dostatočný počet kandidátov.

Poslanci v tomto roku hlasovali dovedna deväťkrát, pričom zvolili spolu 18 kandidátov. Exprezident Andrej Kiska už medzičasom vymenoval troch nových sudcov. Okrem podpredsedu Ľuboša Szigetiho a sudcu Petra Molnára aj nového predsedu Ivana Fiačana.

Zvolení kandidáti

O talár na ústavnom súde sa uchádzali aj bývalí či súčasní politici. Najviac pozornosti pútal ešte v prvej voľbe na začiatku roka expremiér a v súčasnosti poslanec Národnej rady SR Robert Fico (Smer-SD).

Vo voľbe sa objavili aj obe štátne tajomníčky ministerstva spravodlivosti Edita Pfundtner aj Monika Jankovská. O dôveru poslancov sa uchádzal aj ich kolega Peter Kresák či niekdajší šéf strany Sieť Radoslav Procházka.

Zvolenými kandidátmi, z ktorých Zuzana Čaputová vyberie šiestich, sú: Ladislav Duditš, Libor Duľa, Peter Melicher, Peter Straka, Pavol Boroň, Marek Tomašovič, Martin Vernarský, Patrik Palša, Miloš Maďar, Pavol Malich, Rastislav Kaššák, Daniela Švecová, Michal Truban, Radoslav Procházka a Edita Pfundtner.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje zvyšných ústavných sudcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top