Ste tu
Home > Správy > Prezident Zeman nemá rád Kosovo a trvá na zrušení jeho nezávislosti

Prezident Zeman nemá rád Kosovo a trvá na zrušení jeho nezávislosti

Zdieľaj tento článok

3.10.2019 (Webnoviny.sk) – Český prezident Miloš Zeman vo štvrtok povedal, že predloží návrh na zrušenie uznania nezávislého Kosova. Očakáva aj to, že môže byť prehlasovaný, aj tak chce ale premiéra Andreja Babiša, predsedu Senátu Jaroslava Kuberu aj šéfa Poslaneckej snemovne Radka Vondráčka presviedčať ďalej.


Stanovisko zopakoval

Povedal som jasne, že na najbližšej porade najvyšších štyroch ústavných činiteľov predložím návrh na oduznanie Kosova. Môžem byť prehlasovaný, sme demokratická krajina, a keď sa tak stane, tak budem svojich kolegov presviedčať ďalej,” zopakoval na štvrtkovej tlačovej konferencii po rokovaní V4 svoje stanovisko Zeman.


O myšlienke odvolať uznanie Kosova prvýkrát hovoril na septembrovej návšteve Belehradu. Na rovnakej návšteve vyhlásil aj to, že nemá Kosovo rád.

Nemá rád Kosovo

Mám rád Srbsko a Srbov,” povedal Zeman podľa agentúry AP anglicky svojmu hostiteľovi. Potom tlmenejším hlasom dodal: “A nemám rád Kosovo.

Ak by Česká republika stiahla svoje uznanie Kosova, zaradila by sa tak ku 12 krajinám, ktoré tak urobili v uplynulých troch rokoch.

Ide napríklad o Surinam, Lesotho, Šalamúnove ostrovy či Togo. Nezávislosť Kosova uznáva približne stovka štátov sveta, pripomína český portál Novinky.cz.

Viac k témam: český prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zeman nemá rád Kosovo a trvá na zrušení jeho nezávislosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top