Ste tu
Home > Spravodajstvo > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> PREZIDENT SR ANDREJ KISKA NA NÁVŠTEVE V TREBIŠOVE

PREZIDENT SR ANDREJ KISKA NA NÁVŠTEVE V TREBIŠOVE

Zdieľaj tento článok

Dňa 17. júna 2016 navštívil mesto Trebišov prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska. Jeho program v našom meste začal o 10:00. Pred budovou MsÚ ho čakal dav zvedavých ľudí a študentov. Po príchode sa pán prezident Andrej Kiska vrúcne zvítal so všetkými naokolo, so študentami a škôlkarmi si dokonca ťapol rukou.


Po úvodnom privítaní, ktoré bolo doprevádzané spevom a hudbou v podaní trebišovského FS Ľeľija nasledoval príhovor primátora mesta Trebišov, Mareka Čižmára, ktorý nášho prezidenta takisto vrúcne privítal. Následne prevzal slovo prezident SR, Andrej Kiska. Po krátkom príhovore v ktorom vyjadril radosť z dnešného pobytu v našom meste. Spolu s predstaviteľmi mesta sa potom odobrali do rokovacej miestnosti, kde bez prístupu médii strávili približne 30 minút.


Pozri si video: Prezident SR, Andrej Kiska na návšteve v Čiernej nad Tisou a v Kráľovskom Chlmci

Medzitým sa dav pred budovou MsÚ rozpŕchol. Po ukončení rokovaní s predstaviteľmi mesta poskytol prezident SR Andrej Kiska vyjadrenie pre prítomné médiá: “Trebišov trápia typické problémy. Na jednej strane je to nedostatok pracovných príležitostí, nezamestantosť tu dosahuje skoro 18%. Konštatujem však, že je pripravený akčný plán, ktorý by pomohol túto nezamestnanosť vyriešiť,” začal svoje rozprávanie prezident SR. Pokračoval správou z rokovania s predstaviteľmi mesta Trebišov, kde sa preberala aj otázka zdravotníctva. Prezidenta teší, že ľudia sú spokojní so zvýšenou úrovňou poskytovaných zdravotných služieb. Svoje vyjadrenie pre médiá ukončil odpoveďou na otázku redaktorky denníka Korzár, Magdy Haburovej. Opýtala, ako môže on z pozície prezidenta ovplyvniť plnenie nášho akčného plánu. Odpovedal: “Presne o tom sme mali diskusiu s pánom primátorom. Žiaľ, u nás prezident nemá exekutívnu moc tak som sa spýtal priamu otázku, s akým posolstvom mám prísť a akú tému v mene tohto regiónu mám otvoriť. Zazneli dve témy. Prvou je rómska otázka, pretože podiel Rómov v tejto oblasti je vysoký a keďže sa táto otázka roky neriešila, je to kritické. Druhou témou je rozvoj a podpora športu pre mládež, aby naša mládež mala možnosť športového vyžitia namiesto užívania drog. Prišiel som do tohto regiónu aby som nasal problémy a následne trval na tom, aby sa vláda týmto problémom venovala.”

Prezident po návšteve trebišovského MsÚ navštívi ešte súkromnú strednú školu DSA, Devu a Tokajskú vinohradnícku oblasť.


Foto: autor

Zdieľaj tento článok

Top