Ste tu
Home > Šport > Futbal > Prezident Medzinárodného olympijského výboru a japonský premiér navštívili Fukušimu

Prezident Medzinárodného olympijského výboru a japonský premiér navštívili Fukušimu

FUKUŠIMA 24. novembra (WebNoviny.sk) – Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach a japonský premiér Šinzó Abe v sobotu navštívili región ležiaci severovýchodne od Tokia, ktorý v roku 2011 zasiahlo silné zemetrasenie a následne aj vlny cunami. Tie vtedy v tamojšej jadrovej elektrárni Fukušima úplne zničili tri reaktory. Práve Fukušima bude počas OH 2020 v Tokiu dejiskom súťaží v bejzbale a softbale.

Cieľom sobotňajšej návštevy bolo ukázať, že tento región je bezpečný, samozrejme, s výnimkou blízkeho okolia spomenutej jadrovej elektrárne. Environmentálne organizácie totiž v nedávnom období spochybnili niektoré tvrdenia japonskej vlády a vyvolali obavy o bezpečnosť v tejto oblasti.

Bach a Abe si spoločne prezreli aj bejzbalový štadión pre OH 2020 a stretli sa s miestnymi obyvateľmi aj športovcami. Bach je momentálne v Japonsku na týždňovom stretnutí s organizátormi OH 2020 a zástupcami národných olympijských výborov z približne 200 krajín sveta.

Viac k témam: Medzinárodný olympijský výbor (MOV), návšteva Fukušimy, OH 2020 Tokio, Šinzó Abe, Thomas Bach
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Medzinárodného olympijského výboru a japonský premiér navštívili Fukušimu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top