Ste tu
Home > Ostatné športy > Prezident Andrej Kiska privítal Jána Volka, majster Európy mu daroval podpísaný dres

Prezident Andrej Kiska privítal Jána Volka, majster Európy mu daroval podpísaný dres

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Prezident SR Andrej Kiska sa stretol so slovenským šprintérom Jánom Volkom, ktorý si v behu na 60 m vybojoval zlatú medailu na atletických halových majstrovstvách Európy v Glasgowe.

Kiska prijal talentovaného a skromného športovca v stredu v prezidentskom paláci. Zablahoželal mu k veľkému úspechu a poďakoval sa za vynikajúcu reprezentáciu krajiny.

Nesmieme dopustiť, aby sa zo športu stala len záležitosť bohatých. Šport musí byť pre každého, každé talentované dieťa musí dostať šancu,“ povedal prezident v debate s Jánom Volkom a celým jeho tímom – trénermi Naďou Bendovou, Róbertom Kresťankom, fyzioterapeutkou Naďou Bendovou a manažérom Alfonsom Juckom. Najrýchlejší Slovák daroval Kiskovi zarámovaný slovenský reprezentačný dres s venovaním. Kiska pred necelými tromi rokmi privítal aj iného výborného atléta Mateja Tótha po triumfe v chôdzi na 50 km na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Viac k témam: beh, šprint
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Andrej Kiska privítal Jána Volka, majster Európy mu daroval podpísaný dres © SITA Všetky práva vyhradené.

Top