Ste tu
Home > Šport > Preview pred zápasom s MFK Košice “B”

Preview pred zápasom s MFK Košice “B”

Jarná časť DoXXbet ligy už klope na dvere. Ani TvojTrebišov.sk preto nezaháľa a prináša ti preview a pohľad na situáciu v táboroch oboch súperov, ktorí sa stretnú v rámci 19.kola vo vzájomnom súboji už túto nedeľu v Trebišove


V nedeľu po dobrom obede sa trebišovskí fanúšikovia môžu po dlhej prestávke opäť tešiť na ligový futbal. Do Trebišova pricestuje rezerva MFK Košice. Motiváciou pre oba tímy je záchrana a očakávam, že podľa toho aj pristúpia k zápasu. Remíza v tomto prípade nepomôže nikomu, keďže sa jedná o zápas predposledného s posledným, k vytúženej záchrane vedie cesta len pomocou trojbodových zápisov za víťazstvá.


image_gallery

Dátum: 8.3.2015
Výkop: 14:30 hod (Futbalový štadión Slavoja Trebišov)
Rozhodcovia: Ziemba, asistenti Ličko a Perát (štvrtý Molitoris)

SLAVOJ TREBIŠOV

Ako určite každý fanúšik trebišovského futbalu vie, situácia v kádri Slavoja nie je ideálna, možno sa dá označiť aj ako kritická. Z tímu postupne odišlo veľké množstvo hráčov na čele s už bývalým kapitánom Capkom a ďalším hráčom skončili hosťovania. Adekvátne náhrady nedorazili a tak to vyzerá, že sa chtiac-nechtiac bude musieť tréner Úporský spoliehať na dorastencov alebo neskúsených odchovancov klubu. Určite je to pre týchto chlapcov veľká šanca ukázať sa, ale aj oni potrebujú pre svoj vývoj skúsených hráčov, ktorí ich usmernia. Jediným, ktorý je im momentálne v kádri Slavoja k dispozícii je Marek Oláh – nový kapitán a zároveň hrajúci asistent trénera. Spormi v klube bola narušená aj zimná príprava tímu, ktorí stihol odohrať len tri prípravné stretnutia. Tradične museli na nich cestovať, keďže Trebišov nedisponuje hracou plochou s umelým povrchom. Postupne teda hrali v Bardejove s Bardejovskou Novou Vsou (prehra 2:4), v Stropkove (prehra 2:4) a ako generálka poslúžil zápas v Michalovciach, výsledkom bola prehra 0:5. Tesne pred začiatkom ligy sa podarilo dotiahnuť asi jedinú výraznú posilu, brankára Patrika Maceja, ktorý prichádza na hosťovanie z Michaloviec. Je to odchovanec Baníka Ostrava a dokonca mládežnícky reprezentant Česka v kategóriách do 17 a 18 rokov.

Príchody hráčov: Stropkai (KAC Košice), Macej (hosť. z MFK Michalovce), Gracer (návrat z hosť. v Medzeve)

Odchody hráčov: Krochta, Dragula, Kortstam, Cairo (všetci koniec hosťovaní), Capko (hosť. Veľký Horeš), Sudimák, M.Lukáč, E. Lukáč (?)

 MFK KOŠICE B

Finančná situácia nie je ideálna ani v košickom MFK, ale rezervy sa to zatiaľ výrazne nedotklo. Najväčšou zmenou je posun trénera rezervy Mareka Fabuľu na post trénera A-tímu Košíc, a tak sa trénerskej taktovky pri B-tíme chopí Jozef Majoroš ml. Ten mal na prípravu mužstva dosť času a odohral s ním 10 prípravných zápasov s bilanciou 5 výhier, 2 remízy a 3 prehry. K dispozícii bude mať týchto hráčov:

Brankári: Martin Leško

Obrancovia: Michal Jonec, Zoltán Žebík, Lamine Ndiaye, Richard Varga

Stredopoliari: František Vancák, Patrik Vansa, Jozef Skvašík, Lukáš Urban

Útočníci: Róbert Jano, Mojmír Trebuňák, Tomáš Kubík

Príchody hráčov: Leško (dorast), Žebík (návrat z hosťovania), Vancák, Skvašík, Urban, Kubík (A-mužstvo)

Odchody hráčov: Pavúk, Tóth, Hirjak, Dimun, Horodník, Gáll (A-mužstvo), Pella, Pilipčuk (obaja V. Opátske), Benetka, K. Diaby, Petráš, Slinčák, Veselovský (ukončenie zmluvy)

Umiestnenie v tabuľke:

SLAVOJ TREBIŠOV: 11.miesto  18 zápasov: 4 výhry – 3 remízy – 11 prehier, skóre 13:40, 15 bodov.

MFK KOŠICE B: 12. miesto  18 zápasov: 3 výhry – 4 remízy – 11 prehier, skóre 23:36, 13 bodov.

Príď aj ty podporiť hráčov Slavoja v ich prvom jarnom zápase a pomôž im na ceste k záchrane!


Top