Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Prevádzkový zisk Boeingu klesol o viac ako pätinu, spôsobili to problémy lietadla 737 Max 8

Prevádzkový zisk Boeingu klesol o viac ako pätinu, spôsobili to problémy lietadla 737 Max 8

BRATISLAVA 24. apríla (WebNoviny.sk) – Základný prevádzkový zisk amerického výrobcu lietadiel Boeing v prvom kvartáli tohto roka klesol o 21 percent na zhruba 2 mld. USD, čo je odzrkadlením zmenšenia dodávok lietadiel Max 8.

Divízia komerčných lietadiel Boeingu dokázala čiastočne vykompenzovať vplyv pozastavenia prevádzky strojov Max 8 zvýšením predaja lietadiel Boeing 787. Napriek tomu sa tržby divízie znížili o deväť percent na 11,8 mld. USD. Informuje o tom portál bbc.com.

Boeing uviedol, že stále nevie, ako kríza súvisiaca s bezpečnosťou strojov Max ovplyvní jeho zisk za celý tento rok. Spoločnosť sa vyjadrila, že pre neistotu v otázke, kedy sa strojom Max opäť povolí lietať, nemôže prognózovať tohtoročný zisk. Boeing konštatoval, že novú finančnú prognózu zverejní neskôr.

V marci havaroval stroj Max 8 spoločnosti Ethiopian Airlines, pričom zahynulo 157 ľudí. Išlo o druhú tragickú nehodu tohto stroja v priebehu piatich mesiacov. Regulačné úrady pre tieto havárie rozhodli, že stroje Max 8 musia zostať na zemi.

Viac k témam: Boeing, Boeing 737 MAX, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302)
Zdroj: Webnoviny.sk – Prevádzkový zisk Boeingu klesol o viac ako pätinu, spôsobili to problémy lietadla 737 Max 8 © SITA Všetky práva vyhradené.

Top