Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Prešovčan polial svoju manželku benzínom a škrtil ju, hrozí mu desať rokov väzenia

Prešovčan polial svoju manželku benzínom a škrtil ju, hrozí mu desať rokov väzenia

Zdieľaj tento článok

28.6.2021 (Webnoviny.sk) – Zo zločinu vydierania, ako aj zo zločinu všeobecného ohrozenia obvinila polícia 30-ročného Prešovčana, ktorý polial svoju manželku benzínom.


Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž prišiel v nočných hodinách domov a čakal na svoju manželku, kým príde z práce.


„Ženu polial benzínom, keď kričala, začal ju škrtiť s tým, že prestane, až keď ona prestane kričať. Tak sa aj stalo. Muž potom poslal ženu umyť sa a žiadal od nej, aby dala v práci výpoveď a aby bola len doma,“ uviedla Ligdayová.

Policajné hliadky po príchode na miesto muža zadržali. Po vykonaní procesných úkonov skončil v cele policajného zaistenia. Prešovský okresný vyšetrovateľ podal podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.

„Zákon pri tomto konaním stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody na štyri roky až desať rokov,“ upozornila policajná hovorkyňa.

Viac k témam: benzín, domáce násilie, polícia, zločin
Zdroj: Webnoviny.sk – Prešovčan polial svoju manželku benzínom a škrtil ju, hrozí mu desať rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top