Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Premiér Pellegrini s Tuskom hovoril o aktuálnych otázkach v Európskej únii

Premiér Pellegrini s Tuskom hovoril o aktuálnych otázkach v Európskej únii

12.10.2019 (Webnoviny.sk) – Premiér Peter Pellegrini hovoril počas piatkového neformálneho stretnutia v Tatrách s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom o aktuálnych otázkach v Európskej únii. Ako agentúru SITA informoval tlačový odbor Úradu vlády SR, Tusk na slávnostnom večere po stretnutí s premiérom získal Európsku cenu GLOBSEC.

Aktuálny predseda Európskej rady, ktorého funkčné obdobie sa skončí v novembri tohto roku, cenu získal za prínos pri posilňovaní európskej jednoty, formovaní spoločného európskeho postoja ku kľúčovým zahranično-politickým otázkam a za presadzovanie princípov demokracie a právneho štátu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Globsec: Tatra Summit 2019 (fotografie)

Európska cena GLOBSEC sa od roku 2016 každoročne udeľuje osobnostiam, ktoré sa výrazne zaslúžili o európsku jednotu, prosperitu a ekonomický rast. Symbolizuje hodnoty, na ktorých bola európska integrácia po desaťročia budovaná, a to mier, spolupráca a demokracia.

V minulosti cenu získali aj predseda nemeckého Spolkového snemu Wolfgang Schäuble, riaditeľka Medzinárodného menového fondu Kristalina Georgievová či generálny tajomník OECD José Ángel Gurría.

Viac k témam: predseda Európskej rady, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Pellegrini s Tuskom hovoril o aktuálnych otázkach v Európskej únii © SITA Všetky práva vyhradené.

Top