Ste tu
Home > Ekonomika > Premiér Pellegrini je za zbúranie skeletu Rázsoch a hovorí o novej špičkovej nemocnici

Premiér Pellegrini je za zbúranie skeletu Rázsoch a hovorí o novej špičkovej nemocnici

BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Peter Pellegrini je za zbúranie skeletu Nemocnice Rázsochy.

Ako uviedol po skončení rokovania vlády, chcel by spolu s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou ohlásiť búranie tohto skeletu a začiatok projektovania novej špičkovej nemocnice. Nie je to však možné. Podľa

Zásadné rozhodnutie

Pellegriniho je súčasný stav spôsobený obštrukciami zo strany tých, ktorí sú zapojení do súťaže o zbúranie skeletu a vzájomne sa námietkami napádajú.

„Ja pevne verím, že Úrad pre verejné obstarávanie bude rozhodovať v čo najkratšom čase, aby sme čo najskôr mali na stole zásadné rozhodnutie,“ povedal predseda vlády.

Proces sa umelo naťahuje

Potom budú vedieť, či treba vypísať novú súťaž. „Ja vítam súkromné investície do zdravotníctva, som rád, že veľká finančná skupina tu chce postaviť novú nemocnicu,“ uviedol Pellegrini.

Bratislava si však podľa neho zaslúži, aby mala štátom vlastnenú najšpičkovejšiu nemocnicu na Slovensku.

Ako informoval, konanie zúčastnených strán proces umelo naťahuje a súkromnému investorovi vyhovuje, ak je štát pomalý a bude meškať čo najviac.

Viac k témam: minister zdravotníctva SR, Ministerstvo zdravotníctva SR, Nemocnica Rázsochy, premiér Slovenskej republiky, ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Pellegrini je za zbúranie skeletu Rázsoch a hovorí o novej špičkovej nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Top