Ste tu
Home > Spravodajstvo > PREDVEĽKONOČNÁ POLICAJNÁ AKCIA V KOŠICKOM KRAJI

PREDVEĽKONOČNÁ POLICAJNÁ AKCIA V KOŠICKOM KRAJI

Polícia podvodníci
Zdieľaj tento článok

Predveľkonočné obdobie môže byť občas aj hektické a sprevádzané  snahou stráviť sviatok Veľkej noci čo najkrajšie v pokoji, v hojnosti s priblížením sa tradíciám. Preto tu nie je výnimočný ani prívlastok „rizikové“ a to najmä z pohľadu na preplnené cesty či nákupné centrá.


Čo akcia, to iný názov

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach v snahe predchádzať nástrahám negatívnych javov v súvislosti s Predveľkonočným obdobím bude v dňoch od 21.03.2016 do 24.03.2016 vykonávať preventívne akcie pod názvom „Veľkonočný zajko“, „Auto nie je výklad“ a „Nemotoroví účastníci“. Cieľom aktivít je zvýšenie bezpečnosti na cestách a zníženie škôd na vozidlách a veci v nich uložených. Tieto preventívne akcie budú realizované na jednotlivých okresných riaditeľstvách Policajného zboru v Košickom kraji.


Prečítaj si: Bol opitý a sadol si za volant, hoci mal zákaz

Akcia Nemotoroví účastníci sa bude dňa 24. marca v Trebišove zameriavať najmä na správanie sa chodcov a cyklistov pri prechádzaní cez cestu. Obom skupinám budú v prípade potreby rozdávať reflexné prvky a poúčať o tom, že je nesmierne dôležité nosiť ich. Akcia bude prebiehať  v čase od 9:00 do 11:00 na priechodoch pre chodcov v okolí ZŠ M.R. Štefánika. Je totiž až alarmujúce, že za prvé dva mesiace nového roka sa stalo 24 nehôd, na ktorých mali zavinenie chodci alebo cyklisti. Z toho 2 nehody boli smrteľné, 9 osôb sa zranilo ťažko a 13 osôb ľahko. Situáciu na ceste z pohľadu chodca alebo cyklistu teda skutočne nie je potrebné podceňovať.

Akcia Veľkonočný zajko bude rozdávať odmeny.

Akcia Veľkonočný zajko pomôže rozšíriť obzory vedomostí o polícii žiakov prvého stupňa Základných škôl, ktorí sa zúčastnia spolu s hliadkou dopravnej polície na kontrole dodržiavania ustanovení pravidiel cestnej premávky týkajúcich sa povinností vodičov. Policajti sa spolu s deťmi zamerajú na kontrolu  povinnej výbavy motorového vozidla, na používanie bezpečnostných pásov, na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholických nápojov alebo iných návykových látok, na technický stav vozidla a iné priestupky (podľa zváženia dopravných policajtov).

Dbať na bezpečnosť cestnej premávky je veľmi dôležité. Pomôcť môže Veľkonočná akcia policajtov v celom Košickom kraji
Dbať na bezpečnosť cestnej premávky je veľmi dôležité. Pomôcť môže Veľkonočná akcia policajtov v celom Košickom kraji

Kontrolovaným vodičom budú deti rozdávať vlastnoručne namaľované obrázky alebo inak vyrobené predmety znázorňujúce veľkonočných zajačikov alebo vajíčka a korbáčiky. Vodičov budú odmeňovať za správnu jazdu a dodržiavanie predpisov, alebo  karhať za priestupok. Celá akcia Veľkonočný zajko bude prebiehať taktiež na ul. M.R. Štefánika.

Akcia Auto nie je výklad

Posledá akcia sa organizuje za účelom eliminácie krádeží vlámaním do motorových vozidiel. Preto budú na parkoviskách obchodných centier  v Košickom kraji vykonanávané preventívno-bezpečnostné akcie zamerané na motorové vozidla a veci uložené v ich interiéri. V prípade, ak v motorovom vozidle parkujúcom na parkovisku policajt zbadá vec, ktorá by mohla narušiť bezpečnosť motorového vozidla (napr. odložená kabelka, mobil, iná cenná vec, a pod.), zvýši pozornosť pri tomto vozidle a zároveň letáčikom „Auto nie je výklad“, ktorý založí za stierač upozorní vodiča na chybu, ktorá narušuje bezpečnosť jeho vozidla. Pri osobnom kontakte s posádkou automobilu dôrazne upozorní na túto skutočnosť a odovzdá spomínaný letáčik.

Čo sa týka trebišovského okresu, akcia bude prebiehať na parkoviskách pri OC Kaufland a pri OC Lidl v Trebišove, no taktiež v Sečovciach a Kráľovskom Chlmci pri OC Tesco


Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top