Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Predpokladom úspešnej zahraničnej politiky je celospoločenský konsenzus, myslí si Korčok

Predpokladom úspešnej zahraničnej politiky je celospoločenský konsenzus, myslí si Korčok

Zdieľaj tento článok

2.7.2021 (Webnoviny.sk) – Základným predpokladom pre úspešnú zahraničnú politiku Slovenskej republiky je celospoločenský konsenzus v kľúčových témach. Počas svojho piatkového vystúpenia na bezpečnostnej konferencii Spoločne o bezpečnosti a obrane, ktorú zorganizoval Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku, to povedal šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS).


V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


Slovensko má jasné pozície 

Ministra Korčoka teší, že začiatkom roka bola po 16 rokoch poslancami Národnej rady SR (NR SR) schválená nová Bezpečnostná stratégia SR, ktorú vypracoval rezort diplomacie v spolupráci s ďalšími ministerstvami.

„Slovensko má jasné pozície v zahraničnej politike, ktoré vychádzajú z hodnotového, ale aj geopolitického ukotvenia. Avšak evidujeme aj množstvo dezinformácií, ktoré spochybňujú miesto Slovenska vo svete,“ povedal šéf slovenskej diplomacie.

Potreba posilňovania kritického myslenia

Korčok dodal, že nemožno pripustiť, aby anonymné diskusie na sociálnych sieťach podkopávali základné hodnoty a piliere demokracie a právneho štátu.

„Potrebujeme posilňovať schopnosť kritického myslenia a upevniť spoločenský konsenzus v otázkach zahraničnej politiky, ktoré sú pre našu krajinu životne dôležité,“ povedal.

Počas panelovej diskusie s ministrom vystúpil aj poslanec NR SR Peter Kmec (Smer-SD) a bývalý predseda vlády Mikuláš Dzurinda.

Viac k témam: Spoločne o bezpečnosti a obrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Predpokladom úspešnej zahraničnej politiky je celospoločenský konsenzus, myslí si Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top