Ste tu
Home > Ekonomika > Predĺžené vyplácanie dávok v nezamestnanosti sa v závere augusta skončí, oznámila Sociálna poisťovňa

Predĺžené vyplácanie dávok v nezamestnanosti sa v závere augusta skončí, oznámila Sociálna poisťovňa

Zdieľaj tento článok

17.8.2020 (Webnoviny.sk) – Predĺžené vyplácanie dávky v nezamestnanosti sa končí 31. augusta. Ako v pondelok informovala Sociálna poisťovňa, podľa platnej legislatívy predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti uplynie najneskôr koncom tohto mesiaca bez ohľadu na to, či bude v súvislosti s koronakrízou naďalej trvať mimoriadna situácia alebo nie.


Viac o téme: Koronavírus

„Znamená to, že predĺžené vyplácanie dávky v nezamestnanosti, ktorá sa obvykle poskytuje maximálne 6 mesiacov, sa koncom augusta automaticky ukončí,” povedal hovorca Sociálne poisťovne Peter Višváder.


Predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti, ktoré vláda štyrikrát postupne od marca 2020 predlžovala, mohli počas koronakrízy využiť poistenci, ktorým vznikol nárok na dávku pred vypuknutím koronakrízy a mali sťažené podmienky nájsť si počas poberania dávky nové zamestnanie.

„Ak teda poistencovi uplynie prvé predĺženie podporného obdobia v nezamestnanosti 15. augusta 2020, nárok na ďalšie predĺženie podporného obdobia v nezamestnanosti mu vznikne od 16. augusta 2020 do 31. augusta 2020. Následne mu Sociálna poisťovňa výplatu dávky zastaví,” priblížil Višváder.

Ak niekomu vznikol nárok na dávku od 1. marca, dávku bude tiež poberať len do konca augusta (tradičných 6 mesiacov) a ak mu vznikol nárok od 1. apríla, na dávku bude mať rovnako nárok len 6 mesiacov, teda do 30. septembra 2020.

Viac k témam: dávka v nezamestnanosti, koronakríza, nezamestnanosť, podpora v nezamestnanosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Predĺžené vyplácanie dávok v nezamestnanosti sa v závere augusta skončí, oznámila Sociálna poisťovňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top