Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Pred vycestovaním do Spojených arabských emirátov je nevyhnutný test na COVID-19

Pred vycestovaním do Spojených arabských emirátov je nevyhnutný test na COVID-19

19.9.2020 (Webnoviny.sk) – Pred vycestovaním do Spojených arabských emirátov je nevyhnutné podrobiť sa testu na COVID-19. Informuje o tom ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí na svojej webovej stránke.


Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Abú Dhabí však informuje, že vstup do krajiny nemá jednotné pravidlá pre jednotlivé emiráty. Odporúča sa obrátiť preto na letecké spoločnosti, či na Veľvyslanectvo Spojených arabských emirátov vo Viedni.


Tlačivo a aplikácia

Vstup do emirátu Dubaj je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu negatívnym RT-PCR testom certifikovaným v anglickom jazyku a nie starším ako 96 hodín. „Preukázať sa negatívnym testom je povinnosť už pred odletom, v opačnom prípade nebude umožnený check-in,“ informuje ministerstvo.

Po prílete na letisko je potrebné vyplniť tlačivo o zdravotnom stave a stiahnuť si povinnú aplikáciu. Tlačivo a informácie o stiahnutí aplikácie budú k dispozícii v lietadle aj po pristátí pred pasovou kontrolou.

Po prílete môžu miestne úrady na letisku vykonať ďalší RT-PCR test. Do oznámenia o výsledku testu je povinnosť ostať bez možnosti voľného pohybu na mieste pobytu, ktoré je uvedené v príslušnom tlačive.

Povinná karanténa

Aj do emirátu Abú Dhabí je vstup povolený len s testom, ktorý spĺňa rovnaké kritériá. Po príchode do Abú Dhabí je však povinnosť absolvovať 14-dňovú karanténu, ktorá bude kontrolovaná prostredníctvom monitorovacieho náramku.

„Náramok bude k dispozícii od príslušných autorít na každom prechode do emirátu Abú Dhabí. Zároveň je povinnosť podrobiť sa na šiesty deň po príchode do emirátu Abú Dhabí RT-PCR testu. Nesplnenie tejto povinnosti podlieha vysokým pokutám,“ upozorňuje rezort.

V prípade núdze môžu Slováci kontaktovať pohotovostný mobil Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Abú Dhabí +971566202560 alebo ministerstvo zahraničných vecí na čísle +421259785978.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Pred vycestovaním do Spojených arabských emirátov je nevyhnutný test na COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.


Top