Ste tu
Home > PR > V PENZIÓNE PRECEDENS SA CHYSTAJÚ KAČACIE A HUSACIE HODY. PRÍĎ SI POCHUTNAŤ!

V PENZIÓNE PRECEDENS SA CHYSTAJÚ KAČACIE A HUSACIE HODY. PRÍĎ SI POCHUTNAŤ!

Aktuálne obdobie hodov sa nám automaticky spája s vôňou pečenej kačaciny a husaciny. Povestné prípravou tohto druhu hydiny sú najmä mestečká a dediny Malých Karpát na južnom Slovensku. Ani my však nemusíme zúfať.


Kačacie a husacie hody v penzióne Precedens


Netreba chodiť trebárs do vychýreného Slovenského Grobu. Penzión Precedens nachádzajúci sa v Malom Ruskove si totiž počas dní 18. až 20. októbra pripravil bohaté Kačacie a husacie hody. Tradícia týchto tradičných pečených pokrmov sa Slovenskom nesie už viac ako 100 rokov. A práve v tomto období si každý z nás môže pochutnať na vynikajúco pripravených kačiek a húsok. Stačí zájsť do Penziónu Precedens.

Bohatý výber

Práve v dňoch 25. až 27. októbra sa stoly v Penzióne Precedens budú prehýbať pod dobrotami, ktoré si pre nás kolektív penziónu Precedens pripravil. Poďme sa na nich spoločne pozrieť.

kacacie-a-husacie-hody-precedens

Všetko začína v podobe chutných aperitívov slivovice a hruškovice. Návštevníci budú mať na výber dva rôzne druhy predjedla. Prvou alternatívou je paštéta z kačacej pečene s brusnicami, na druhom mieste nájdeme údené kačacie prsia s chrenom, malinovým sirupom červenou repou a kozím syrom.

Polievkové menu otvára kačacia polievka s cestovinou kačacia polievka s pečeňovými haluškami hubová mačanka a rôsolová polievka s domácim trhaným cestom. Určite si pochutíte.

V hlavnej úlohe kačky a husi

V hlavnej úlohe sa predstavia pečené kačky a husi, k nim si môžete pridať tradičné pochúťky ako zemiakové lokše (aj plnené – napríklad makom, slivkovým lekvárom či kyslou kapustou) knedle, červenú dusenú kapustu, či kyslú bielu kapustu. Kolektív penziónu Precedens nezabudol ani na dezerty a špeciality.

Domáca štrúdľa s tvarohom, hrozienkami a karamelom, či menej tradičný muffin s pomarančovým karamelom.

Nebudeme o týchto dobrotách viac písať. Dôvod je jasný. Treba prísť ochutnať!

kacacie hody opravene

Kačacie a husacie hody v Penzióne Precedens už od 25. do 27. októbra 2017. Nezabudni!


PR článok


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top